Prašome įjungti JavaScript'us savo naršyklėje, kad galėtumėte pilnai peržiūrėti šį tinklalapį. Ačiū.
Jūs naudojate pasenusią naršyklę, dėl šio fakto, - mūsų interneto svetainė, gali atrodyti kitaip, nei numatyta. Prašome atnaujinti savo naršyklę, jei atsiras sunkumų naudojantis mūsų svetaine.

Psichiatrijos klinika

Psichiatrijos klinika

Moderni, viena didžiausių tokio profilio klinikų Lietuvoje, kurioje kasmet gydosi beveik 8 000 pacientų. Klinikoje dirbanti 400 specialistų komanda kiekvieną dieną teikia specializuotas stacionaro, dienos stacionaro ir ambulatorinės psichiatrijos paslaugas suaugusiems.

Kodėl verta rinktis mus?

Profesionalumas

Klinikoje paslaugas teikia patyrę kvalifikuoti specialistai, savo darbą grindžiantys komandinio darbo principais

Bendruomeniškumas

Klinika puoselėja glaudžius partnerystės ryšius su Kauno miesto ir rajono bendruomenėmis, kurios padeda pacientams po gydymo integruotis į bendruomenės gyvenimą, teikia socialinę pagalbą

Novatoriškumas

Gydymo procese remiamasi naujausiais mokslo ir praktikos pasiekimais bei geriausia praktikos tradicija

Apie kliniką
Img_0187

Viena didžiausių Lietuvoje

Psichiatrijos klinikoje teikiamos specializuotos stacionaro, dienos stacionaro ir ambulatorinės psichiatrijos paslaugos.

KL_apdovanojimai-125 (1)

Pripažinti medikai

Klinikoje pacientais besirūpinantys medikai, vertinami ir gerbiami visuomenės narių už savo atsidavimą pacientui.

Img_0172

Pagalba ištikus krizei

Krizių intervencijos centre teikiame intensyvią specializuotą pagalbą krizinę situaciją patyrusiems pacientams.

Img_0188

Depresijų gydymas

Vienas ir vienintelis geras depresijos bruožas yra tas, kad ji visada baigiasi. Kartu mes galime įveikti šią ligą.

2014 m., įgyvendinus struktūrinę pertvarką Respublikinėje Kauno ligoninėje, veiklą pradėjo Psichiatrijos klinika. Ši klinika – tai moderni, viena didžiausių Lietuvoje psichiatrijos klinikų, teikianti specializuotas stacionaro, dienos stacionaro ir ambulatorines psichiatrijos paslaugas visos šalies pilnamečiams gyventojams. Kasmet klinikoje gydosi beveik 8 tūkst. pacientų.

Klinika sudaryta iš dviejų sektorių: Aleksoto (4 stacionaro skyriai, Dienos stacionaras, Krizių intervencijos centras, Psichosocialinės reabilitacijos skyrius) ir Marių (7 stacionaro skyriai, Psichosocialinės reabilitacijos skyrius), išsidėsčiusių trijose skirtingose geografinėse vietovėse.

Psichiatrijos klinikoje teikiama specializuota pagalba ūmių psichikos sutrikimų atvejais. Klinikos veiklą papildo šiuo metu vienas moderniausių Lietuvoje Depresijų gydymo skyrius. Veikia specializuotas Ūmios gerontopsichiatrijos skyrius, tikslingai įgyvendinantis Sveikatos apsaugos ministerijos strateginius tikslus, susijusius su senėjančios visuomenės gyvenimo kokybės gerinimu.

Ne vienerius metus žmones gydančiame Psichosomatiniame skyriuje gydytojai psichiatrai turi visas galimybes spręsti ne tik psichiatrines, bet ir somatines pacientų problemas. Klinikoje taip pat įkurti skyriai, kurių tikslas – ūmių psichikos sutrikimų, mišrios psichopatologijos valdymas, gydymas ir prevencija. Psichiatrijos klinika išlieka vienintele vieta Lietuvoje, kur sudarytos sąlygos gydytis pablogėjusios psichikos būklės pacientams, sergantiems tuberkulioze.

Klinikoje taip pat veikia Dienos stacionaro skyrius, skirtas ligoniams, dėl klinikinių ar socialinių ypatumų negalintiems gydytis stacionare arba po stacionarinės pagalbos turintiems problemų integruojantis į visavertį gyvenimą. Be to, 2014 metais Psichiatrijos klinikoje veiklą pradėjo pirmasis Kaune Krizių intervencijos centras. Šis centras atveria naujų galimybių gydant krizinius psichikos sutrikimus, susijusius su stresogeniniais veiksniais. Tai vienintelis centras klinikoje, suteikiantis pacientams galimybę pasinaudoti ir stacionaro, ir dienos stacionaro paslaugomis.

Respublikinės Kauno ligoninės Psichiatrijos klinikoje dirbantiems medikams už profesionaliai teikiamą pagalbą ne kartą dėkojo tiek pacientai, tiek pacientų artimieji, gražių žodžių negailėjo įvairių institucijų, organizacijų atstovai.

Už ilgametį, nepriekaištingą darbą Tuberkuliozės ir psichiatrijos skyriaus vyresniajai slaugytojai-administratorei Irenai Navickienei 2015 m. dėkojo Seimo narė Vida Marija Čigriejienė, kuri įteiktoje padėkoje rašė:

„Didelė išmintis ir didelis tobulumas – nieko sau nepriskirti ir apie kitus gerai manyti. Žmogaus gyvenime didžiausias tikslas – tai atskleisti save, kaip dvasinę, šviesią, atvirą, kuriančią, mylinčią ir laimingą asmenybę. Atrodo, šį didžiausią tikslą esate pasiekusi. Pasirinkote profesiją, apie kurią galima sakyti – tai ne profesija, tai – gyvenimo būdas, bet labai nelengvas, reikalaujantis, ne tik fizinių, dvasinių, bet ir moralinių jėgų, nes visuomet atsiduriate ten, kur esate reikalingiausia, pas tuos, kam labiausiai reikia Jūsų pagalbos patarimo ar paslaugos. Esate laiminga, sugebėjusi savo pašaukimą atrasti darbe ir nuolat tobulėti, surasdama laiko ir kūrybinei saviraiškai.

Tegul Jūsų visos svajonės tampa siekiais, nes net ir mažiausias siekis suteikia gyvenimui spalvų, žmogui – tvirtybės, tikėjimo ateitimi. Prasmingų gyvenimo akimirkų, tegul gerumas ir palaima lydi visus Jūsų darbus ir teikia kitiems saugumo jausmą.“

2014 m. už aktyvią veiklą stiprinant Psichiatrijos klinikos Aleksoto sektoriaus Priėmimo-skubios pagalbos skyrių generalinio direktoriaus padėka įteikta Ritai Veličkienei. Tais pačiais metais įvertintas ir VII mišrios patologijos skyriaus vyresniosios slaugytojos-administratorės Rasos Šerpenskienės darbas, kuriai įteikta ligoninės generalinio direktoriaus padėka.

Pirmajame Kaune veiklą pradėjusiame Krizių intervencijos centre teikiama intensyvi specializuota pagalba krizinę situaciją patyrusiems pacientams.

Kas yra krizių intervencija?

Tai visos dirbančios specialistų komandos intensyvi pagalba žmogui, patiriančiam sunkius išgyvenimus.

Kas yra krizinė situacija?

Tai netikėtos ir sunkios gyvenimo permainos, situacijos, kurios sutrikdo žmogaus psichikos būklę, jo įprastą elgesį bei socialinę adaptaciją. Neretai žmogus mąsto apie savižudybę ar net bando nusižudyti, patiria emocinį stresą.

Ar pagalba teikiama visą parą?

Taip, nemokama pagalba teikiama visą parą! Gydimas centre trunka iki 10-ties dienų. Po intensyvios pagalbos pacientai kviečiami lankytis Dienos stacionare (iki 30 dienų).

Kas gali kreiptis?

Kreiptis gali visi pilnamečiai Kauno miesto ir regiono gyventojai, patekę į krizinę situaciją. Galite atvykti patys ar gavę siuntimą iš gydančio gydytojo.

Kas teikia pagalbą žmogui?

Krizių intervencijos centre dirba ir pagalbą žmogui suteikia kvalifikuoti specialistai – tai psichiatrai, psichoterapeutai, socialiniai darbuotojai, ergoterapeutai ir medicinos slaugytojai bei padėjėjai.

Kokie gydymo metodai taikomi?

Žmogui padedantys gydytojai pasitelkia medikamentinį gydymą, psichologo, psichiatro konsultacijas, be to, taikoma individuali ir grupinė psichoterapija, muzikos, šviesos, spalvų, sporto, filmų, meno terapijos. Pacientai mokomi atpažinti bei suvaldyti savo emocijas. Pagalba teikiama ir paciento artimiesiems.

Ar specialistai gali atvykti į namus?

Krizių intervencijos centro komanda, esant reikalui, gali atvykti į namus pas buvusius pacientus, su kuriais yra sudaryta paslaugų teikimo sutartis.

Vienas ir vienintelis geras depresijos bruožas yra tas, kad ji visada baigiasi. – Yalom, Irvin D.

Kas yra depresija?

Depresija – tai ne tik bloga nuotaika ar nusiminimas, tai kūno ir sielos liga, kuri diena iš dienos veikia mintis, jausmus, fizinę sveikatą ir elgseną. Depresija gali susirgti kiekvienas – neturi reikšmės nei išsilavinimas, nei socialinė padėtis, nei lytis ar amžius. Depresiją gali sukelti staigus stresas, nelaimės, o kartais ji ištinka tada, kai gyvenimas klostosi gerai.

Depresijos simptomai?

Dažniausiai pasitaikantys depresijos simptomai – tai liūdesys arba „tuštuma“, bei domėjimosi įprastine veikla praradimas.

Kiti simptomai:

 • pasunkėjęs mąstymas, gebėjimo susikaupti bei priimti sprendimus sumažėjimas,
 • apetito ar kūno svorio pokyčiai,
 • miego sutrikimai: neįprastai ilgas miegas ar negalėjimas užmigti,
 • kaltės ar nepilnavertiškumo pojūtis,
 • energijos stoka ar nuolatinis nuovargio pojūtis,
 • mintys apie savižudybę.

Jei jaučiate bent tris iš išvardintų simptomų – nedelskite ir kreipkitės pagalbos. Ankstyva diagnostika ir paskirtas gydymas padės išvengti ligos eigos pablogėjimo ir pasikartojimo. Jei jūsų artimas žmogus kenčia nuo depresijos – padėkite jam, įtikinkite jį gydytis. Galbūt išgelbėsite jam gyvybę.

Ar pagalba teikiama visą parą?

Taip, nemokama pagalba, socialiai draustiems asmenims teikiama visą parą!

Kas gali kreiptis?

Kreiptis gali visi Lietuvos Respublikos pilnamečiai piliečiai, patekę į depresinę situaciją. Galite atvykti patys ar gavę siuntimą iš gydančio gydytojo psichiatro arba šeimos gydytojo.

Kas teikia pagalbą žmogui?

Depresijų gydymo skyriuje dirba ir pagalbą žmogui suteikia kvalifikuoti specialistai – tai psichiatrai, psichoterapeutai, med. psichologai, psichosocialinės reabilitacijos komanda.

Kokie gydymo metodai taikomi?

Pacientui padedantys medikai taiko individualią ir grupinę psichoterapiją, psichosocialinę reabilitaciją, šviesos ir spalvų terapiją, relaksaciją, pacientus konsultuoja socialiniai darbuotojai, medicinos psichologai, kineziterapeutai.

Img_0199

Pagalba senjorams

Padedame pagyvenusio amžiaus pacientams, besiskundžiantiems atminties, pažinimo funkcijų, nuotaikos sutrikimais, patiriantiems psichozes ar nemigą.

Img_0164

Psichinių ir fizinių sutrikimų gydymas

Padedame ligoniui įveikti ar stabilizuoti ne tik dvasines problemas, bet ir įvairius fizinės sveikatos sutrikimus.

Img_0182

Priklausomybės ligų gydymas

Suteikiame pagalbą esant psichikos ir elgesio sutrikimams, vartojant alkoholį ir kitas psichoaktyviąsias medžiagas.

Img_0184

Anoniminės paslaugos

Teikiame kai kurias mokamas (stacionarines) anonimines paslaugas, neatskleidžiant gydomo asmens tapatybės.

Nedidelis menas pasenti, menas – įveikti senatvę“ – V.Gėtė

Psichiatrijos klinikoje jau ne vienerius veikia specializuotas Ūmios gerontopsichiatrijos skyrius, kuriame gydytojai psichiatrai teikia pagalbą pagyvenusio amžiaus pacientams, besiskundžiantiems atminties, pažinimo funkcijų, nuotaikos sutrikimais, patiriantiems psichozes ar nemigą.

Gydytojai specialistai pastebi, jog pagyvenusių žmonių socialinį ir profesinį funkcionavimą labiausiai trikdo emocijų, atminties sutrikimai, depresija.

Dažniausiai pasitaikančios senjorų depresijos priežastys

Pastebėta, kad depresiją pagyvenusiems žmonėms dažniausiai sukelia šie veiksniai: socialinės aplinkos pasikeitimai – vienatvė, saugumo stoka, emociniai išgyvenimai, somatinės ligos, konfliktai šeimoje, finansinės problemos, paties žmogaus ir visuomenės neigiamas požiūris į pagyvenusius žmones.

Depresijos simptomai:

 • liūdna nuotaika,
 • sumažėjęs savęs vertinimas ir pasitikėjimas savimi,
 • niūrus ir pesimistinis ateities įsivaizdavimas,
 • savižudiškos mintys ar elgesys,
 • sutrikęs miegas,
 • sumažėjęs apetitas ir kt. simptomai.

Kas yra demencija?

Atminties sutrikimas (demencija) – kasdieninį gyvenimą apsunkinantis bei prie socialinės aplinkos trukdantis prisitaikyti sutrikimas. Demencija nėra liga, bet grupė simptomų, kurie būdingi sergant tam tikromis ligomis (kraujagysliniai susirgimai, hipertoninė liga, insultas, skydliaukės ir kt. ligos).

Atminties sutrikimo (demencijos) simptomai:

 • atminties pablogėjimas,
 • dėmesio koncentracijos pablogėjimas,
 • orientacijos sutrikimas,
 • mąstymo sulėtėjimas,
 • higienos įgūdžių praradimas,
 • nuskurdimo, apvogimo, nuodijimo kliedėjimo idėjos,
 • padidėjęs jautrumas, verksmingumas.

Pastebėjus, kad jūsų artimam asmeniui būdingi bent keli išvardinti depresijos ar demencijos požymiai, derėtų kreiptis į specialistus, kurie padėtų įveikti iškilusias problemas.

Ar pagalba teikiama visą parą?

Taip, nemokama pagalba asmenims, besiskundžiantiems emocijų, atminties sutrikimais, depresija – teikiama visą parą Ūmios gerontopsichiatrijos skyriuje, Marių sektoriuje!

Kas gali kreiptis?

Kreiptis gali visi Lietuvos Respublikos pilnamečiai piliečiai. Galite atvykti patys ar gavę siuntimą iš gydančio gydytojo.

Kas teikia pagalbą žmogui?

Ūmios gerontopsichiatrijos skyriuje dirba ir pagalbą žmogui suteikia kvalifikuoti specialistai – gydytajai psichiatrai, vidaus ligų gydytojai, neurologai, oftalmologai ir kiti specialistai.

Kokie tyrimai atliekami pacientams?

Pacientams atliekami bendri klinikiniai tyrimai, atminties ir pažinimo funkcijų psichologiniai tyrimai, elektroencefalograma, esant reikalui – galvos kompiuterinė tomografija, tiriama skydliaukės funkcija, konsultacijas teikia neurologai.

Neretai pasitaiko atvejų, kai psichikos sveikatos sutrikimų turintys asmenys, serga ir kitomis somatinėmis ligomis: skydliaukės, kvėpavimo sistemos, širdies kraujagyslių sistemos, inkstų ir kt.

Psichosomatiniame skyriuje pagalba pacientui teikiantys įvairių sričių gydytojai specialistai ne tik padeda ligoniui įveikti ar stabilizuoti dvasines problemas, bet ir įvairius fizinės sveikatos sutrikimus, atlieka reikalingus tyrimus, teikia konsultacijas.

Ar pagalba teikiama visą parą?

Taip, nemokama pagalba socialinį draudimą turintiems asmenims teikiama visą parą.

Kas gali kreiptis?

Galite atvykti su gydančio šeimos gydytojo ar gydytojo psichiatro siuntimu.

Kas teikia pagalbą žmogui?

Pagalbą pacientui teikia gydytojai psichiatrai, vidaus ligų gydytojai, gydytojai neurologai. Esant būtinumui konsultuoja ir kitų sričių gydytojai specialistai.

Kokie tyrimai atliekami pacientams?

Ligoniams atliekami visi reikalingi laboratoriniai, diagnostiniai, radiologiniai tyrimai.

Psichiatrijos klinikoje teikiama pagalba esant psichikos ir elgesio sutrikimams, vartojant alkoholį ir kitas psichoaktyviąsias medžiagas (narkotines, toksines). Stacionarinė pagalba teikiama esant išreikštai abstinencijai, kai asmuo pavojingas sau ir aplinkiniams, psichozių atvejais.

Kas yra priklausomybė alkoholiui ar kitoms psichoaktyvioms medžiagoms?

 • stiprus troškimas vartoti medžiagą,
 • sunku valdyti elgesį, t. y. vartojimo pradžią, pabaigą arba vartojimo intensyvumą, nepaisant žalingų pasekmių,
 • medžiagos vartojimas individui yra svarbesnis negu kiti veiksmai ar įsipareigojimai, trikdo asmens asmeninį, šeimyninį, socialinį ir darbinį gyvenimą,
 • padidėjusi tolerancija vartojamai medžiagai. Dažnai, ypač vėlyvosiose stadijose, galimi traukuliai, kaulų ir raumenų, galvos skausmai, haliucinacijos, vidaus organų pakenkimai.

Ar galima priklausomybę alkoholiui ar kitoms psichoaktyvioms medžiagoms įveikti savarankiškai?

Labai svarbu suprasti, kad priklausomybė yra liga, todėl kaip ir kitų ligų atvejais asmeniui reikia specialisto pagalbos. Tai sunki liga ir sergantiems padėti išgyti negali jų šeimos nariai ar draugai – būtina pagalbos kreiptis į medikus.

Ar pagalba teikiama visą parą?

Nemokama pagalba pagal būtinosios pagalbos indikacijas (esant sunkiai abstinencijai, išsivysčius psichozei) teikiama visą parą.

Kas gali kreiptis?

Galite atvykti patys arba su gydytojo psichiatro siuntimu.

Kas teikia pagalbą žmogui?

Pacientui priklausomybes padeda įveikti gydytojai psichiatrai, slaugytojai, psichologai ir socialiniai darbuotojai.

Kokia pagalba teikiama?

Pacientams taikomas medikamentinis gydymas, konsultuoja medicinos psichologai, socialiniai darbuotojai, pacientai kviečiami lankytis susitikimuose su Anoniminių alkoholikų draugijos nariais.

Psichiatrijos klinikoje jau ne vienerius metus teikiamos mokamos (stacionarinės) anoniminės paslaugos, kai neatskleidžiama gydomo asmens tapatybė.

Ar gydymosi metu išduodamas nedarbingumo pažymėjimas?

Nedarbingumo pažymėjimas gydymosi metu neišduodamas, kadangi asmens tapatybės duomenų negalima pateikti Sodrai. Jeigu pacientui yra reikalingas nedarbingumo pažymėjimas, kreiptis į gydymo įstaigą ir gydytis reiktų įprastu būdu, kai asmens tapatybę patvirtinantys duomenys nėra koduojami.

Medikai, teikiantys anonimines paslaugas, siekia padėti pacientams, kuriems pavartojus alkoholio ar kitų psichoaktyviųjų medžiagų sutrinka fizinė ar psichinė sveikata (asmuo negali nutraukti ilgai trunkančio girtavimo, sutrinka miegas, atsiranda viso kūno tremoras, prakaitavimas, pakyla kraujospūdis, kartais būna traukuliai ir kiti psichoaktyviųjų medžiagų nutraukimo (abstinencijos) simptomai.

Kokių ligų atvejais pacientas turi teisę į asmens sveikatos priežiūros paslaugas, neatskleidžiant asmens tapatybės?

Pacientas turi teisę į asmens sveikatos priežiūros paslaugas, neatskleidžiant asmens tapatybės, piktnaudžiavimo alkoholiu ir kitomis psichoaktyviomis medžiagomis atveju, kai nutraukus jų vartojimą sutrinka fizinė ir psichinė sveikata, esant lengvai ir vidutinio sunkumo abstinencijai (nutraukimo sindromui).

Informacijos apie pacientą teikimo tvarka bei anoniminių paslaugų teikimo tvarka, kai neatskleidžiama asmens tapatybė, yra reglamentuoti:

 • Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo 10 str.,
 • Sveikatos apsaugos ministro 2010 m. vasario 22 d. Nr. V-164 įsakyme „Dėl ligų, kuriomis sergantys ne jaunesni, kaip 16 metų pacientai turi teisę į sveikatos priežiūros paslaugas, neatskleidžiant asmens tapatybės, sąrašo patvirtinimo“,
 • 2010 m. kovo 4 d. Sveikatos apsaugos ministro išleistame įsakyme Nr. V-178 „ Dėl sveikatos priežiūros paslaugų teikimo, kai neatskleidžiama asmens tapatybė, tvarkos aprašo patvirtinimo“.

Kiek kainuoja gydymas stacionare, neatskleidžiant asmens tapatybės?

Už sveikatos priežiūros paslaugas, kai neatskleidžiama asmens tapatybė, pacientai susimoka patys. Viena gydymosi para stacionare kainuoja 50 Eur. Atsiskaityti banko kortelėmis galimybės nėra.

Kokia anoniminio gydymo trukmė?

Pacientams sveikatos priežiūros paslaugos teikiamos ir nutraukiamos paciento pageidavimu.

Ar pagalba teikiama visą parą?

Taip, mokama pagalba, neatskleidžiant asmens tapatybės, teikiama visa parą.

Kokį gydymą gauna pacientai, besigydantys anonimiškai?

Pacientai, gauna visą reikalingą medikamentinį gydymą ir slaugą.

Kokie tyrimai atliekami anoniminio gydymo metu?

Gydančio gydytojo sprendimu, galima atlikti visus reikalingus laboratorinius tyrimus, elektrokardiogramą, psichologinį tyrimą, kurio metu įvertinama paciento emocinė būsena, nerimo lygis ir kt.

Img_0190

Dienos stacionaras

Kiekvieną darbo dieną Dienos stacionare besilankančius pacientus įtraukiame į įvairius užsiėmimus, teikiame įvairiapusę pagalbą.

Img_0179

Psichosocialinė reabilitacija

Taikant psichosocialinę reabilitaciją padedame pacientui grįžti į optimaliai kokybišką gyvenimą.

Img_0191

Informacija pacientams ir jų artimiesiems

Sužinokite: kokiomis valandomis galima lankyti pacientus? Kokių daiktų negalima turėti besigydantiems Psichiatrijos klinikoje?

Img_0167

Susisiekite

Trūksta informacijos? O gal turite idėjų ir pasiūlymų? Kviečiame rašyti ar skambinti nurodytais kontaktais.

Psichiatrijos klinikoje veikiančiame Dienos stacionare pacientams sudaromos galimybės įveikti dvasines problemas išliekant pažįstamoje, artimoje namams aplinkoje. Kiekvieną darbo dieną nuo 8 iki 15 val. į Dienos stacionarą atvykstantys pacientai dalyvauja įvairiuose užsiėmimuose, mokymuose, jiems teikiama psichologinė ir socialinė pagalba, mokoma būti savarankiškais savo aplinkoje (namuose, bendruomenėje, darbe), ugdomi buityje reikalingi įgūdžiai, siekiama gerinti gyvenimo kokybę.

Kokie specialistai teikia pagalbą ir kokie gydymo metodai taikomi?

Dienos stacionare besilankantiems pacientams sveikti padeda gydytojai psichiatrai, socialiniai darbuotojai, kurie teikia individualias konsultacijas.

Siekiant sumažinti nerimą, lavinti bendravimo įgūdžius, kurti tarpusavio santykius saugesnėje aplinkoje – pacientams taikomos individualios ir grupinės psichoterapijos, įvairios užimtumo veiklos.

Grupinės psichoterapijos metu pacientai mokomi pažinti ir įvardinti savo problemas, ieškoti problemų sprendimo būdų.

Pacientai kviečiami dalyvauti dailės, judesio, šviesos terapijoje, rankdarbių užsiėmimuose, kitose relaksacinėse veiklose. Taip pat gali būti taikomas medikamentinis gydymas kompensuojamais bei nekompensuojamais vaistais.

Kokie psichikos sveikatos sutrikimai gydomi?

Dienos stacionare žmogui padedama visais psichikos sveikatos sutrikimų atvejais, esant nepakankamai efektyviam ambulatoriniam gydymui arba, kai būtina stacionarinį gydymą palaipsniui pakeisti į ambulatorinį.

Kokius dokumentus būtina pateikti norint gydytis Dienos stacionare?

Pacientai, norintys naudotis Dienos stacionaro teikiamomis paslaugomis, privalo pateikti:

1) asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą,
2) gydytojo psichiatro siuntimą.

Gydytis į Dienos stacionarą taip pat gali būti nukreipiami pacientai po gydymosi Psichiatrijos klinikos stacionaro skyriuose.
Dienos stacionare gydomi tik socialiai drausti pacientai. Mokamos paslaugos neteikiamos.

Darbo laikas

Pirmadienis – penktadienis 8:00 – 15:00 val.

Gydymo trukmė

Iki 30 darbo dienų

Maitinimas

2 kartai per dieną: priešpiečiai ir pietūs

Adresas

S. Dariaus ir S. Girėno g. 48, Kaunas

 • Susisiekite

Telefonas

(8 37) 39 1507

El. paštas

[protected email address]

Daugelio psichikos ligų atveju pacientai praranda galimybę dirbti, mokytis, bendrauti, tvarkytis buityje. Kad po ligos pacientas galėtų grįžti į optimaliai kokybišką gyvenimą, be medikamentinio gydymo, reikalinga reabilitacija. Klinikoje psichosocialinė reabilitacija taikoma visuose skyriuose nuo paciento gydymosi pradžios.

Kas yra psichosocialinė reabilitacija?

Psichosocialinė reabilitacija – tai pagalba asmenims, sergantiems lėtinėmis psichikos ligomis, padedant jiems atstatyti dėl ligos prarastus emocinius, socialinius, buitinius, darbinius įgūdžius, ryšius su aplinka, artimaisiais. Taikant psichosocialinę reabilitaciją siekiama, kad asmuo po gydymo galėtų gyventi, mokytis ir dirbti bendruomenėje, gyventi savarankiškai.

Kaip teikiamos psichosocialinės reabilitacijos paslaugos?

Specialistų komanda įvertina paciento psichosocialinės reabilitacijos galimybes. Paciento galimybės vertinamos pokalbių su gydytoju psichiatru, psichologu, psichikos sveikatos slaugytoju, socialiniu darbuotoju metu užpildant tam tikras skales (bendro veiklos vertinimo, Kembervelo poreikių skalę). Kiekvienam pacientui sudaromas individualus reabilitacijos planas. Gydymosi eigoje įvertinami asmens būklės pasikeitimai.

Teikiant psichosocialinės reabilitacijos paslaugas organizuojami įvairūs užsiėmimai, lavinantys pacientų socialinius ir kasdienio gyvenimo įgūdžius. Pacientai įtraukiami į individualiai parinktas užimtumo veiklas: dailės, rankdarbių, sporto, lavinamųjų žaidimų grupės, muzikos, literatūros, kultūrinių išvykų, kompiuterinių įgūdžių lavinimo ir kt. veiklos.

Kokie specialistai teikia psichosocialinės reabilitacijos paslaugas?

Psichosocialinės reabilitacijos paslaugas pacientams teikia gydytojai psichiatrai, medicinos psichologai, psichikos sveikatos slaugytojai, socialiniai darbuotojai, ergoterapeutai, psichoterapeutai, kineziterapeutai.

Kur ir kokiems pacientams teikiamos šios paslaugos?

Psichosocialinės reabilitacijos paslaugos teikiamos Aleksoto ir Marių sektoriaus stacionaro skyriuose besigydantiems pacientams ar lankantiems Dienos stacionarą. Reikalingos pagalbos apimtį nustato pacientą konsultavęs ir jo būklę įvertinę psichosocialinės komandos specialistai.

Konfidenciali informacija apie pacientą – kas tai?

Visa informacija apie paciento buvimą sveikatos priežiūros įstaigoje, gydymą, sveikatos būklę, diagnozę, prognozę ir gydymą, taip pat visa kita asmeninio pobūdžio informacija apie pacientą yra konfidenciali. Psichiatras, kitos specialybės gydytojas, slaugytojas ir kitas personalas, sveikatos priežiūros įstaigos administracija, privalo užtikrinti šią paciento teisę, vadovaudamiesi Lietuvos Respublikos įstatymais ir medicinos etikos reikalavimais.

Paciento teisės

Pateikus asmens tapatybę patvirtinančius dokumentus, pacientas turi teisę susipažinti su įrašais savo medicinos dokumentuose ir gauti informaciją apie savo sveikatos būklę, ligos diagnozę, sveikatos priežiūros įstaigoje taikomus ar gydytojui žinomus kitus gydymo ar tyrimo būdus, galimą riziką, komplikacijas, šalutinį poveikį, gydymo prognozę ir kitas aplinkybes, kurios gali turėti įtakos paciento apsisprendimui sutikti ar atsisakyti siūlomo gydymo, taip pat apie padarinius atsisakius siūlomo gydymo. Ši informacija gali būti nesuteikta tik tais atvejais, jeigu tai pakenktų paciento sveikatai ar sukeltų pavojų jo gyvybei arba kai pacientas atsisako šios informacijos.

Kam teikiama konfidenciali informacija?

Konfidenciali informacija gali būti suteikiama kitiems asmenims tik turint rašytinį paciento sutikimą, kuriame yra nurodyta tokios informacijos suteikimo pagrindas ir naudojimo tikslai, išskyrus atvejus, kai pacientas medicinos dokumentuose yra pasirašytinai nurodęs, koks konkretus asmuo turi teisę gauti tokią informaciją, taip pat tokios informacijos teikimo mastą ir terminus.

Pacientas turi teisę nurodyti asmenis, kuriems konfidenciali informacija negali būti teikiama.

Kas gali suteikti informaciją apie paciento būklę?

Informaciją apie besigydančių pacientų būklę gali suteikti gydantys gydytojai, skyriaus vedėjai, budintys gydytojai.

Kam teikiama konfidenciali informacija po paciento mirties?

Konfidenciali informacija laikoma konfidencialia ir po paciento mirties. Teisę gauti informaciją po paciento mirties turi įpėdiniai pagal testamentą ir pagal įstatymą, sutuoktinis (partneris), tėvai, vaikai.

Kam teikiama informacija, kai pacientas laikomas negalinčiu protingai vertinti savo interesų?

Asmenims, tiesiogiai dalyvaujantiems gydant ar slaugant pacientą, atliekantiems paciento sveikatos ekspertizę, be paciento sutikimo konfidenciali informacija gali būti suteikiama tais atvejais ir tiek, kiek tai būtina paciento interesams apsaugoti. Kai pacientas laikomas negalinčiu protingai vertinti savo interesų ir nėra jo sutikimo, konfidenciali informacija gali būti suteikiama paciento atstovui, sutuoktiniui (partneriui), tėvams (įtėviams) ar pilnamečiams vaikams tiek, kiek tai būtina paciento interesams apsaugoti.

Paciento atstovas, pateikęs atstovavimą patvirtinantį dokumentą ir asmens tapatybę patvirtinančius dokumentus, turi teisę gauti informaciją iš psichiatro, kitos specialybės gydytojo ar psichiatrijos įstaigos administracijos apie atstovaujamojo asmens sveikatos būklę, jam taikomus profilaktikos, gydymo metodus, susipažinti su atstovaujamojo neveiksnaus asmens ligos istorija. Atstovas turi teisę susipažinti ir su kita medicinos dokumentacija, tiesiogiai susijusia su atstovaujamojo asmens interesais. Gydantis gydytojas psichiatras ar psichiatrijos ligoninės administracija tokią informaciją ir dokumentus privalo pateikti atstovui nedelsdami.

Informacijos valstybinėms institucijos apie paciento sveikatos būklę teikimo tvarka

Be paciento sutikimo teisės aktų nustatyta tvarka konfidenciali informacija gali būti suteikiama valstybės institucijoms, kurioms Lietuvos Respublikos įstatymai suteikia teisę gauti konfidencialią informaciją apie pacientą. Konfidenciali informacija šiems asmenims gali būti suteikiama tik rašytiniu jų prašymu, kuriame nurodomas konfidencialios informacijos prašymo pagrindas, jos naudojimo tikslai ir reikalingos informacijos mastas. Visais atvejais konfidencialios informacijos suteikimas turi atitikti protingumo, sąžiningumo ir paciento teisių apsaugos ir interesų prioriteto principus.

Sveikatos priežiūros įstaiga turimą institucijoms informaciją apie pacientą pateikia ne vėliau kaip per 10 kalendorinių dienų nuo prašymo gavimo dienos.

Pacientų lankymo valandos

I – VII 10:00 – 12:30
16:00 – 19:00

Informacija

Lankyti pacientus kitu laiku galima tik gavus skyriaus vedėjo arba budinčio gydytojo raštišką leidimą.
Dėl blogos paciento psichinės sveikatos būklės paciento lankymas gali būti ribojamas.

Informacija apie paciento sveikatos būklę telefonu neteikiama

Neblaivūs ar kitaip apsvaigę lankytojai į skyrių neįleidžiami.

Nerekomenduojama pacientus lankyti su mažais vaikais.

Psichiatrijos klinika turimą informaciją apie pacientą valstybinėms institucijoms pateikia ne vėliau kaip per 10 kalendorinių dienų nuo prašymo gavimo dienos.

Klinikos vadovas

-

doc. dr. Rytis Leonavičius

-

Aleksoto sektorius

-

S. Dariaus ir S. Girėno g. 48, Kaunas

-

Tel. (8 37) 42 2787

-

Marių sektorius

-

A. Kriščiūno g. 2, Samylų sen., Kauno r.

-

Tel. (8 37) 56 8739

-

Vyriausioji slaugos administratorė

-

Albertina Vitkienė

-

Aleksoto sektorius

-

S. Dariaus ir S. Girėno g. 48, Kaunas

-

Tel. (8 37) 42 5342

-

Marių sektorius

-

A. Kriščiūno g. 2, Samylų sen., Kauno r.

-

Tel. (8 37) 65 87 25

-

Vyresnysis gydytojas psichiatras

-

Doc. dr. Rytis Leonavičius

-

Marių sektorius

-

A. Kriščiūno g. 2, Samylų sen., Kauno r.

-

Tel. (8 37) 56 8466

-

Aleksoto sektoriuje veikiančių skyrių kontaktinė informacija

-

I priėmimo-skubios pagalbos skyrius

-

Tel. (8 37) 42 2540

-

III mišrios patologijos skyrius

-

Tel. (8 37) 42 3096

-

I psichosocialinės reabilitacijos skyrius

-

Tel. (8 37) 42 3425

-

I ūmių psichikos sutrikimų skyrius

-

Tel. (8 37) 42 2782

-

Dienos stacionaras

-

Tel. (8 37) 39 1507

-

Psichologo kabinetas

-

Tel. (8 37) 42 4697

-

II mišrios patologijos skyrius

-

Tel. (8 37) 42 2783

-

Krizių intervencijos centras

-

Tel. (8 37) 39 1319

-

Psichosomatinis skyrius

-

Tel. (8 37) 39 1597

-

Marių sektoriuje veikiančių skyrių kontaktinė informacija

-

II priėmimo-skubios pagalbos skyrius

-

Tel. (8 37) 56 8490

-

VI mišrios patologijos skyrius

-

Tel. (8 37) 56 8481

-

II psichosocialinės reabilitacijos skyrius

-

Tel.: (8 37) 56 8468; (8 37) 56 8496

-

Ūmių psichozių skyrius

-

Tel. (8 37) 56 8497

-

VII mišrios patologijos skyrius

-

Tel. (8 37) 56 8471

-

Tuberkuliozės ir psichiatrijos skyrius

-

Tel. (8 37) 56 8485

-

Psichologo kabinetas

-

Tel. (8 37) 56 8736

-

IV mišrios patologijos skyrius

-

Tel. (8 37) 56 8483

-

Ūmios gerontopsichiatrijos skyrius

-

Tel. (8 37) 56 8493

-

Depresijų gydymo skyrius

-

Tel. (8 37) 56 8482

-

Mus rasite

-

Galerija
Img_0173Img_0191Img_0169Img_0164Img_0166Img_0174Img_0175Img_0176Img_0177Img_0178Img_0179Img_0180Img_0181Img_0184Img_0185Img_0186Img_0187Img_0188Img_0193Img_0194Img_0196Img_0199Img_0200Img_0189
Enter your e-mail address (required):

Padėkoti už paslaugas

Prašome užpildyti žemiau pateiktus laukelius norėdami išsiųsti padėkos pranešimą.

Please wait...
Enter your e-mail address (required):

Pateikti atsiliepimą

Prašome užpildyti žemiau pateiktus laukelius norėdami išsiųsti atsiliepimą.

Please wait...
Enter your e-mail address (required):

Pranešti apie korupciją

Norėdami išsiųsti pranešimą apie galimą korupciją, prašome užpildyti žemiau pateiktus laukelius.

Please wait...
Enter your e-mail address (required):

Užklausos forma

Prašome užpildyti žemiau pateiktus laukelius norėdami gauti daugiau informacijos.

Please wait...
Enter your e-mail address (required):

Atšaukti konsultaciją

Prašome užpildyti žemiau pateiktus laukelius norėdami atšaukti konsultaciją.

Please wait...