Išjungti versiją neįgaliesiems
Versija neįgaliesiems
Sausio mėnesį ligoninėje startuoja krūties vėžio prevencinė programa

Kiekviena moteris rizikuoja tapti krūties vėžio auka, todėl labai svarbu dalyvauti krūties vėžio prevencinėse programose ir užkirsti ligai kelią kuo anksčiau. Respublikinėje Kauno ligoninėje nuo 2018 m.  sausio mėnesio bus pradėta įgyvendinti Krūties vėžio ankstyvosios diagnostikos programa.  

Kartą per dvejus metus 50-69 metų moterys, pagal šią programą, turi galimybę nemokamai pasitikrinti, ar neserga krūties vėžiu. Patikros metu atliekamas krūtų rentgenologinis tyrimas (mamografija).  

Mamogramos, kurios siekiant išvengti diagnostikos klaidų yra vertinamos dviejų nepriklausomų radiologų, neparodo, ar moteris serga vėžiu, tačiau parodo, ar krūtyse yra pakitimų, kurie gali būti tiek gėrybiniai, tiek piktybiniai. Jei patikros metu pakitimų nebuvo rasta, moteris tyrimą gali vėl atlikti po 2 metų.   Atlikus krūtų rentgenologinį tyrimą neretai reikalingas detalesnis ištyrimas. Respublikinėje Kauno ligoninėje esant būtinybei bus atliekama ne tik mamografija, bet ir krūtų echoskopija bei magnetinis krūtų rezonansas.  

Kas gali kreiptis? Į Respublikinę Kauno ligoninę dėl profilaktinio krūtų patikrinimo gali kreiptis ne tik Kauno miesto, bet ir kitų Lietuvos miestų ir miestelių gyventojai, turintys šeimos gydytojo ar gydytojo specialisto siuntimą.  

Jei aš nepatenku į prevencinę programą? Jaunesniems nei 50 metų ar vyresniems nei 69 metų pacientams, jei yra nusiskundimų dėl krūtų gali būti atliekama tiek krūtų mamografija, tiek echoskopija ar magnetinis krūtų rezonansas. Tačiau šiems diagnostiniams tyrimams reikalingas  gydytojo specialisto (pvz., akušerio-ginekologo, onkologo) siuntimas. Turint gydytojo specialisto  siuntimą tyrimai atliekami nemokamai.  

6 priežastys krūtų tyrimus atlikti Respublikinėje Kauno ligoninėje

1.     Dėmesingumu pacientui pagrįsta aptarnavimo kultūra.

2.     Tyrimas atliekamas naujos kartos skaitmeniniu mamografu.

3.     Tyrimus vertina aukštos kompetencijos gydytojai radiologai.

4.     Papildomos ištyrimo galimybės (krūtų echoskopija, magnetinis rezonansas).

5.     Greiti tyrimų atsakymai (greičiau nei per dvi savaites).

6.     Tyrimai atliekami ir savaitgaliais.  

Kontaktinė informacija

Registruotis krūtų rentgenologiniui tyrimui galite jau šiandien tel. nr.: (8 37) 342 170 arba (8 37) 200 401  

Trūksta informacijos?

Rašykite el. paštu: poliklinika@kaunoligonine.lt ar info@kaunoligonine.lt       

E-Commerce Development, Web design, Caesar7 Ltd