Išjungti versiją neįgaliesiems
Versija neįgaliesiems

Kataraktos operacijos – saugiai ir užtikrintai


Jei dažnai matote kaip per rūką, spalvos tarsi išblunka, dvejinasi akyse, arba matote ratilus aplink šviesos šaltinį, tai gali būti akių ligos, vadinamos katarakta, pirmieji simptomai, į kuriuos būtina atkreipti dėmesį nedelsiant.

Blogas matymas ne tik kelia pavojų saugumui (galima greičiau pargriūti ir susižeisti), bet stipriai veikia ir emocinę būseną. Pavyzdžiui, prastai matantys dažniau serga depresija.

Katarakta – tai su amžiumi atsirandantis akies lęšiuko drumstėjimas, kuris blogina matymo kokybę bei kelia vis daugiau diskomforto pacientui kasdienybėje. Šis fiziologinis akies senėjimo procesas būdingas visiems be išimties, tačiau progresavimo tempai kiekvienam yra skirtingi. Pacientai neretai skundžiasi, kad mato tarsi per geltoną filtrą, tampa ypač sunku orientuotis tamsoje.

Katarakta – tai lėtai į apakimą vedantis procesas akyje, dažnai ir abiejose. Ši liga yra viena iš dažniausiai pasitaikančių priežasčių, sukeliančių aklumą visame pasaulyje. Statistika Jungtinėse Amerikos valstijose liūdna: daugiau nei pusė aštuoniasdešimtmečių serga katarkta. Tačiau vis dažniau ši liga diagnozuojama ir jauniems pacientams, retai, bet pasitaiko ir įgimtų kataraktos atvejų, kai serga kūdikiai.

Respublikinėje Kauno ligoninėje atliekamos kataraktos pašalinimo operacijos ir lęšiukai yra kompensuojami teritorinių ligonių kasų. Pacientas gali pageidauti ir kitokio lęšiuko – aptarus galimybes implantuoti pasirinktą lęšiuką, pacientas turi sumokėti tik lęšiukų kainų skirtumą.

Specialistai ragina nebijoti kataraktos operacijos, labiau reikėtų bijoti pačios kataraktos, kai liga negydoma laiku. Respublikinėje Kauno ligoninėje yra visos naujausios technologijos, kurios įgalina švelniai pašalinti drumstą lęšiuką, tausojant ragenos audinį, kas leidžia tikėtis pačių geriausių pooperacinių prognozių. Šiuo metu ligoninėje dirbama su pačiu tiksliausiu pasaulyje lęšiuko stiprumą apskaičiuojančiu biometru IOL MASTER. Tokios geros sąlygos ir naujausios technologijos saugiai ir užtikrintai grąžina komfortišką matymą ir geresnę savijautą. Nepamirškime reguliariai tikrintis regėjimą, nes su amžiumi didėja ir kitų akies ligų rizika. Geras matymas yra didžiulė dovana, tad branginkime ir saugokime savo akis.

Respublikinės Kauno ligoninės specialistai laukia Jūsų su šeimos gydytojo siuntimu (pas oftalmologą) ir mes Jumis pasirūpinsime!

Konsultacijų poliklinika
Hipodromo g.13, Kaunas
tel. (8 37) 342 170  (8 37) 200 401
Darbo laikas: I-V 7.30-19.00 val.

Gydytojai oftalmologai

E-Commerce Development, Web design, Caesar7 Ltd