Vienintelė ligoninė, turinti Socialinės veiklos skyrių
2019 rugsėjo 30 d.
Vienintelė ligoninė, turinti Socialinės veiklos skyrių

Respublikinė Kauno ligoninė yra vienintelė gydymo įstaiga Kaune, turinti Socialinės veiklos skyrių. Minint Lietuvos socialinių darbuotojų dieną, RKL Socialinės veiklos skyrius surengė tradicinį apvalaus stalo susitikimą su Kauno regiono socialinių paslaugų ir paramos įstaigų vadovais ir darbuotojais.

Kauno apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus, Kauno rajono savivaldybės Socialinės paramos skyriaus ir Socialinių paslaugų centro, Kauno kolegijos Socialinio darbo katedros, paramos šeimai centro „Darnūs namai“ atstovės kartu su RKL generaline direktore Diana Žaliaduonyte, RKL Slaugos klinikos vadove Lina Urbiete ir RKL Socialinės veiklos skyriaus darbuotojais aptarė rūpimus klausimus.

RKL Socialinės veiklos skyriaus vadovas Saulius Davainis pasidžiaugė, kad bendromis jėgomis pavyko išspręsti ne vieną opią problemą.
„Pateko žmogus į ligoninę – neturintis nei gyvenamojo būsto, nei deklaruotos gyvenamosios vietos, nei draudimo, nei asmens dokumentų. Kaip jį gydyti, jei jis neapdraustas privalomuoju sveikatos draudimu? Kur jam dėtis, pasibaigus gydymosi ligoninėje laikui? O jei jis dar ir neįgalus, sakykime, po patirto insulto?“ – tipišką situaciją, kurių per metus būna dešimtys, apibūdino S.Davainis.

Skirtingų įstaigų ir organizacijų socialiniai darbuotojai, kalbėta susitikime, turi geranoriškai bendradarbiauti. Tai vienintelis kelias, sprendžiant socialiai pažeidžiamų mūsų visuomenės narių problemas.