Vaikų laisvalaikiui ir jų šypsenoms – ligoninės darbuotojų dovanos
2016 gegužės 25 d.
Vaikų laisvalaikiui ir jų šypsenoms – ligoninės darbuotojų dovanos

Respublikinės Kauno ligoninės Vaikų ligų klinikos Vaikų reabilitacijos skyriaus V. Tumėnienės vardo sektoriuje jau 25 metus kiekvieną pavasarį vyksta vaikų sveikatingumo ir sporto šventė, skirta čia besigydantiems mažiesiems pacientams.

Į šventę susirinkusius pacientus sveikino Vaikų ligų klinikos vadovė Jūratė Rudzinskienė, vyriausioji slaugos administratorė Marija Žeruolienė. Medikės pasidžiaugė, jog šioje spartakiadoje niekada netrūksta vaikų šypsenų.

Šiais metais prie šventės prisijungė ir Socialinės veiklos skyrius kartu su Vaikų ligų klinika suorganizavęs akciją – „Padėkime vaikams sukurti šypsenas“. Akcijos metu geros valios žmonės buvo kviečiami aukoti įvairias, rankdarbiams tinkamas priemones ir taip prisidėti kuriant šviesesnes mažųjų pacientų dienas.

Ligoninės direktorius doc. dr. Linas Vitkus pastebėjo, jog Vaikų ligų skyriuose vaikai gydosi ir ne po vieną savaitę, tad labai svarbu jiems užtikrinti įdomų ir turiningą laisvalaikį.

Socialinės veiklos skyriaus vadovas Saulius Davainis pasidžiaugė, kad per akciją darbuotojai aktyviai nešė dovanas: kanceliarines priemones, popierių, dažus, plastiliną, karoliukus ir kitas priemones, kurių labai reikia ligoninėje besigydantiems ir net čia besimokantiems ligoniukams. ,,Surinkome nemažai priemonių. Užteks visiems,” – rodydamas į sukrautas dėžes, sakė Saulius.

Šventės tradicijos gilios

Ilgametes tradicijas turinčioje sveikatingumo ir sporto šventėje šiemet dalyvavo vaikai iš V. Tumėnienės vardo sektoriaus bei kitų Vaikų ligų klinikos padalinių, esančių Kulautuvoje ir Kačerginėje.

Kasmet čia užsukanti šventės iniciatorė, buvusi mokytoja, beje pati vaikystę praleidusi vaikų namuose, Filomena Jančiuvienė pasakojo, jog idėja surengti šventę kilo dar 1991-ųjų gegužės 9-ąją: „Sumaniau nuotaiką pagerinti ne tik sau, bet ir vaikams. Renginys tapo tradicija. Per tiek metų net oras čia visada buvo labai geras, tik vieną vienintelį kartą lijo nesmarkus lietus.”

Socialinės darbuotojos Vilijos Meizeraitienės teigimu, V. Tumėnienės vardo sektoriuje gydėsi daugybė žinomų žmonių, kurie neretai atvyksta ir į šią šventę. „Rolandas Kazlas, Arūnas Valinskas, Alma Adamkienė,“ – buvusių šventės dalyvių vardus vardija V. Meizeraitienė.