Uzbekų medikų viešnagė Respublikinėje Kauno ligoninėje: ieškoma bendradarbiavimo galimybių
2016 liepos 16 d.

Dar šių metų pavasarį Respublikinės Kauno ligoninės direktorius doc. dr. Linas Vitkus pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Taškento Pirmosios respublikinės klinikinės ligoninės atstovais. Dokumente abi šalys sutarė vystyti ir palaikyti partnerystės santykius medicinos ir sveikatos apsaugos srityje.

Ta proga į Lietuvą atvykusi 7 uzbekų medikų delegacija nuo liepos 14 iki 20 dienos aktyviai domisi Respublikinės Kauno ligoninės veikla. Svečiams pristatyta Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos sistema bei RKL paslaugos.

Lankėsi ligoninės skyriuose

Penktadienį dauguma ligoninės skyrių sulaukė susidomėjusių svečių. RKL Terapijos, Diagnostikos, Reabilitacijos ir Chirurgijos klinikų vadovai išsamiai pasakojo, kaip vyksta darbas ligoninėje bei demonstravo naudojamą įrangą.

Ketinama rasti galimybių įvairiapusiškam bendradarbiavimui: uzbekų ir lietuvių gydytojai vyks į viena kitos šalis stažuotėms bei specializuotiems kursams, dalinsis gerosiomis patirtimis. Neatmetamos ir medicinos turizmo galimybės.