Išjungti versiją neįgaliesiems
Versija neįgaliesiems
Unikalus rentgeno aparatas Respublikinėje Kauno ligoninėje pradeda darbą
2016 liepos 5 d.
Unikalus rentgeno aparatas Respublikinėje Kauno ligoninėje pradeda darbą

Skaitmeninės rentgeno diagnostikos pažiba galima būtų pavadinti naująjį prietaisą RADspeed, kuriuo ligoninėje jau pradėta atlikti radiologinius tyrimus: šiandien ištirta pirmoji pacientė.

Šis rentgeno aparatas unikalus, plačių galimybių. Jame pritaikytos naujausios technologijos, yra tomosintezės funkcija. Šią funkciją Lietuvoje iki šiol turi tik du rentgeno aparatai.

Apšvita ženkliai mažesnė

Tomosintezė – tai organo sluoksniuotas 3D vaizdas, kai rentgeno spinduliai skaitmeniniu būdu pereina kiaurai iki reikiamo audinio ir gydytojui iškart parodo vaizdą. Norint atlikti panašius tyrimus naudojami tomografai, tačiau juos naujasis rentgeno aparatas su tomosintezes funkcija žymiai lenkia.

Diagnostikos klinikos Radiologijos skyriaus vedėja Jolanta Rukanskienė džiaugiasi, kad šis aparatas geba vieno tyrimo metu suformuoti ne vieną, kaip įprasta, o kelis tiriamos srities vaizdus. Tai suteikia žymiai daugiau informacijos ir nepalyginamai išplečia diagnostikos galimybes, gydytojams ieškant atsakymo, kokia liga serga pacientas.

„Pavyzdžiui, tiriant krūtinės ląstą su paprastu rentgeno aparatu gaunamas vienas vaizdas, o su naujuoju – net iki 58 vaizdo pjūvių. Tai tyrimas, esantis tarp paprastos rentgenografijos ir kompiuterinės tomografijos, tačiau, lyginant su pastaruoju, žmogaus apšvita rentgeno spinduliais yra kur kas mažesnė.“, – apie unikalias prietaiso galimybes pasakojo Jolanta Rukanskienė.

Beje, radiologiniai tyrimai su tomosinteze pasaulyje specialistų aukštai vertinami. Pavyzdžiui, skaitmeninė krūtų tomosintezė 2013 m. pakliuvo į pažangiausių medicinos naujovių dešimtuką – pasaulio medikai jai skyrė devintą vietą.

E-Commerce Development, Web design, Caesar7 Ltd