Išjungti versiją neįgaliesiems
Versija neįgaliesiems
Traumatologams – intensyviausio krūvio pikas
2021 vasario 10 d.
Traumatologams – intensyviausio krūvio pikas

LSMU Kauno ligoninės padalinyje miesto centre, Laisvės alėjoje, esantys Traumatologijos punktas ir du stacionarūs ortopedijos traumatologijos padaliniai visada dirba dideliu krūviu, o šiomis dienomis, kai oro sąlygos lemia didelį traumų, tarp jų ir sunkių, skaičių, darbas čia virte verda.   Pasak Traumatologijos punkto vedėjo Artūro Šulniaus, šiuo metu per parą į priėmimo skyrių kreipiasi 180 - 200 pacientų. 71 lovą turintys stacionarūs skyriai yra nuolat pilni.  

Padalinio Dienos chirurgijos skyriuje nuolat vykdomos planinės operacijos. Iš viso LSMU Kauno ligoninės centro padalinyje kasdien vidutiniškai atliekama 17-23 operacijos, neskaičiuojant skubių, kai į operacinę ligoniai atgabenami iškart iš priėmimo punkto.    

Ortopedijos traumatologijos I skyriaus vyresnioji slaugytoja Daiva Kulikauskienė pasakoja, kad stacionare guldomi sunkiausias traumas patyrę ligoniai, kuriems būtina operacija, todėl jiems reikia ypač daug slaugytojų ir slaugytojų padėjėjų dėmesio.   „Dalis ligonių su sunkiomis kojų traumomis negali atsikelti iš lovų, juos reikia pamaitinti, pasirūpinti kitais poreikiais, todėl personalas čia dirba itin intensyviai ir sunkiai. Tai žmonės, kurie tikrai dirba iš pašaukimo, nes šiame skyriuje kitaip ir būti negali“, – tvirtina D. Kulikauskienė.  

Ypač sudėtinga situacija stacionariniame traumų gydymo padalinyje buvo gruodį, kai vienas po kito koronavirusu ėmė sirgti gydytojai ir slaugos personalas. „Tuo metu klastinga liga pasiglemžė ir vienos slaugytojos gyvybę“, – su liūdesiu bendradarbės netektį prisimena D. Kulikauskienė.  

Sunkiausiais pandemijos laikotarpiais, kai kasdien augo personalo sergamumas, ortopedijos ir traumatologijos grandies darbą pavyko organizuoti taip, kad nė vienai dienai nenutrūko pagalba patyrusiems įvairias traumas žmonėms.   Vienu metu dėl darbuotojų sergamumo buvo iškilusi grėsmė uždaryti padalinio Intensyvios terapijos ir reanimacijos skyrių. Tada būtų tekę stabdyti ir operacinių darbą, o tai reikštų ir abiejų Ortopedijos traumatologijos skyrių paralyžių.

Visgi viso centro padalinio kolektyvas surėmė pečius, perorganizavo darbo grafikus taip, kad įveiktų šią krizę be liūdnų pasekmių kauniečiams – juk traumuotų žmonių srautai niekada nesumažėjo, nepaisant pandemijos mastų.  

Šiuo metu visi darbuotojai arba persirgę, arba paskiepyti nuo COVID-19.  

E-Commerce Development, Web design, Caesar7 Ltd