Terapijos klinika vėl atvira pacientams
2020 gegužės 15 d.
Terapijos klinika vėl atvira pacientams

Džiaugiamės galėdami pranešti: vėl atnaujinta RKL Terapijos klinikos veikla, kuri dėl koronainfekcijos Vidaus ligų skyriuje buvo sustabdyta daugiau nei savaitę. Tai reiškia, kad vėl priimami pacientai ir saugiai parengta Terapijos klinika pasirengusi funkcionuoti visu pajėgumu.

„Savaitės bėgyje sugebėjome atidaryti Kardiologijos, Neurologijos skyrius, o nuo šiandien – ir Vidaus ligų skyrių, – pranešė RKL Terapijos klinikos vadovė Rūta Nutautienė. – Smagu, kad daugelis personalo darbuotojų jau grįžta į darbą iš saviizoliacijos."

„Ekstremali situacija šiai dienai suvaldyta, – konstatavo RKL generalinė direktorė doc. dr. Diana Žaliaduonytė. –  Noriu labai padėkoti visiems ligoninės darbuotojams, kurie rūpinosi pacientais, dirbo šiuo be galo sudėtingu metu už save ir už izoliuotą kolegą, nepasimetė, nepabūgo. Dėkoju tiems, kurie sutiko ateiti dirbti į Terapijos kliniką, keisdami savo įprastą darbo pobūdį. Dėkoju tiems, kurie mokė savo kolegą – atėjusį iš kito skyriaus dirbti savo skyriuje.  Ypatinga padėka –  mūsų Vidaus ligų skyriaus personalui, Terapijos klinikos vadovei ir vyr. slaugos administratorei, Infekcijų kontrolės skyriui, kurie ėmėsi visų priemonių, kad infekcija neišplistų. Visiems kitiems - už moralinį kolegų palaikymą žodžiu, šypsena."

„Mes įveikėme šį iššūkį", – pažymėjo RKL direktorius medicinai Aurimas Pečkauskas.

Koronainfekcija, nors pirmieji COVID-19 tyrimai parodė neigiamą rezultatą, buvo nustatyta RKL Vidaus ligų skyriaus 6 pacientams ir vienam personalo darbuotojui. 32 personalo darbuotojai saviizoliavosi.
10 Vidaus ligų skyriaus pacientų, priskirtų tiesioginiam kontaktui, visą šį laiką izoliuoti atskirose palatose. Jiems, ligoninėje prasidėjus infekcijos protrūkiui, atlikti jau trys COVID-19 tyrimai: pirmą, trečią ir aštuntą parą. Visi testai parodė neigiamus rezultatus. Paskutinis testavimas laukia kitą savaitę, prognozė – optimistinė.
Darbuotoja, kuriai nustatytas koronavirusas, nebuvo hospitalizuota. Ji namuose, jaučiasi gerai.