TBC nesnaudžia ir siaučiant Covid-19
2021 kovo 25 d.
TBC nesnaudžia ir siaučiant Covid-19
LSMU Kauno ligoninės vaikų pulmonologė gydytoja Vaida Kudirkienė kviečia tėvus ir šeimos gydytojus atkreipti dėmesį į šios ligos prevenciją.

„Lietuvoje sergamumas plaučių tuberkulioze yra vienas didžiausių Europoje, o atsparios vaistams tuberkuliozės atvejų skaičius – vienas didžiausių pasaulyje. Kasmet tuberkulioze suserga apie 900 asmenų. COVID-19 pandemijos metu, kai tam tikrą laiką teko riboti medicinos įstaigų paslaugas, o ir patys žmonės baiminosi į jas kreiptis, situacija gali būti dar pablogėjusi. Tuo metu tuberkuliozės gydymo efektyvumas ir prognozė labai priklauso nuo ankstyvos diagnozės“, – teigia gydytoja V. Kudirkienė.

LSMU Kauno ligoninės Vaikų konsultacinėje poliklinikoje vaikų pulmonologai dėl tuberkuliozės konsultuoja ne tik Kauno miesto ir regiono, bet ir visos Lietuvos vaikus. Čia atliekami papildomi tyrimai dėl įtariamo susirgimo tuberkulioze, nustatomas ligos aktyvumas, sudaromas ilgalaikio stebėjimo ar gydymo planas, bendradarbiaujama su paciento šeimos gydytoju.

Taip pat šiuo metu ligoninėje įgyvendinamas projektas, skirtas vaikų tuberkuliozės gydymo paslaugų gerinimui: vaikai, kuriems reikia stacionaraus gydymo, gyvens jaukiose, modernizuotose palatose, jiems įrengta kineziterapijos salė, įsigyta nauja diagnostinė aparatūra.

Diagnozuojant užsikrėtimą tuberkuliozės infekcija pirminis ir svarbiausias yra šeimos gydytojo vaidmuo. Vadovaujantis galiojančiais teisės aktais, pirminėse asmens sveikatos priežiūros įstaigose 7 metų amžiaus ir rizikos grupių vaikams kasmet turi būti atliekamas įodinis tuberkulino (Mantoux) mėginys.

Rizikos grupės – tai sergantys lėtinėmis ligomis, turintys kontaktą su sergančiais tuberkulioze šeimose, vartojantys imunitetą slopinančius vaistus, socialinės rizikos šeimų vaikai. Šeimos gydytojai pažindami savo pacientus, jų gyvenimo sąlygas, galimus kontaktus su sergančiais tuberkulioze šeimoje ar artimoje aplinkoje, įvertindami rizikos veiksnius ir sveikatos būklę turėtų nepamiršti laiku patikrinti mažuosius pacientus dėl tuberkuliozės.

Vaikų konsultacinės poliklinikos registratūra: (8 37) 361 855 .
Nuotolinės konsultacijos, tyrimų atsakymai +370 658 78400.
Adresas: Baltijos g. 120.