Išjungti versiją neįgaliesiems
Versija neįgaliesiems
Sveikiname naująjį profesorių S.Sadauską
2021 kovo 24 d.
Sveikiname naująjį profesorių S.Sadauską

LSMU Kauno ligoninė sveikina dar vieną mūsų įstaigoje dirbantį profesorių! Tai direktoriaus medicinai pavaduotojas prof. dr. Saulius Sadauskas. Jis paskirtas į Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Medicinos akademijos Vidaus ligų klinikos profesoriaus pareigas.

Koks jausmas jas užėmus? „Geras, – šypsodamasis atsako profesorius Saulius. – Ilgai to siekiau. Visa mano darbinė, mokslinė, pedagoginė veikla ėjo to link.“

Profesoriaus dr.  S.Sadausko mokslinės veiklos sritys  – impedanso kardiografija, pletizmografija, plaučių hipertenzija, pulmonologija, kardiologija.

Šiuo metu jis yra tyrėjas trijuose biomedicininiuose tyrimuose, viename jų – tyrime „Širdies nepakankamumo paūmėjimo diagnostikos taktika: impedanso kardiografijos metodo galimybės“, atliekamame bendradarbiaujant LSMU MA Kardiologijos ir Vidaus ligų klinikoms, prof. dr. S.Sadauskas yra pagrindinis tyrėjas. 2016 m. jam buvo suteiktas docento pedagoginis vardas.

16 metų pedagoginio ir mokslinio darbo patirtis. 7 vadovėlių, 23 mokslo straipsnių  bendraautorystė. Dėstytojo veikla, vadovavimas rezidentams, doktorantui, studentų moksliniams darbams, pirmininkavimas  mokslinėms – praktinėms konferencijoms. Ir visa tai – dirbant intensyvų administracinį LSMU Kauno ligoninės direktoriaus medicinai pavaduotojo darbą, apimantį daug funkcijų, ypač pandemijos laikotarpiu.  

„Kartu su LSMU Kauno klinikomis, atsakingomis už sergančiųjų COVID-19 gydymo organizavimą Kauno regione, koordinuojame kovidinių padalinių darbą tiek LSMU Kauno ligoninėje, tiek viso regiono gydymo įstaigose, – pasakoja prof. dr. S.Sadauskas, pandemijos metu neišjungiantis telefono nei poilsio valandomis, nei savaitgaliais.  –  Žinoma, dirbame kartu su komanda – labai daug padėjo ir padeda skyrių vedėjai, kita administracija, visas direktoratas.“   

–    Koks buvo jūsų kelias nuo apsisprendimo tapti gydytoju iki dabartinių administracinių ir profesoriaus pareigų?

–    Mano mama –  šeimos gydytoja. Jau nuo mažens žinojau, kad ir aš būsiu gydytojas. Mokykloje visi į mane žiūrėjo, kaip į gydytoją, nes jau tada buvau apsisprendęs, kuo noriu būti. Nesiblaškiau. 

Baigus rezidentūrą, LSMU MA Vidaus ligų klinikos vadovas prof., habil. dr. Albinas Naudžiūnas mane pakvietė dėstyti. Pavyko įstoti į doktorantūrą. Tuo pat metu ligoninėje dirbau vidaus ligų gydytoju. Visą laiką ir turėjau tas dvi darbovietes – ligoninę ir universitetą. Nuo praėjusio rugsėjo, įsteigus LSMU Kauno ligoninę, tapau jos direktoriaus medicinai pavaduotoju.

–     Esate griežtas savo studentams?

–      Studentai, ačiū Dievui, kol kas nesiskundžia. Čia kaip ir gydytojo darbe – pirma etika, po to visa kita. Bet medicina toks mokslas, kad reikia būti griežtam. Nebūsi griežtas, neparuoši gerų specialistų. Kol kas man atrodo, jog pavyksta išlaikyti čia balansą.

–      Ar įmanoma, turint tiek užduočių ir akademinėje, ir administracinėje veikloje, rasti laiko klinikiniam darbui?  

–      Šiuo metu klinikinį darbą dirbu tik kaip konsultantas. Kaip Vidaus ligų skyriaus gydytojas, konsultuoju savo srities ligonius Chirurginiame, Infekciniame, kituose  skyriuose. Dabar esu daugiau dėstytojas ir administratorius, o mažiau – gydytojas. Viskam išties nepakanka laiko.

–      Kas po darbų jums teikia daugiausiai džiaugsmo, padeda atitrūkti, atsipalaiduoti?

–      Šeima – žmona, ketvirtokas sūnus ir draugai. Laisvalaikiu žaidžiu krepšinį. Esant galimybei, kiek įmanoma stengiamės pakeliauti.      

E-Commerce Development, Web design, Caesar7 Ltd