Išjungti versiją neįgaliesiems
Versija neįgaliesiems
Sveikatos apsaugos ministras Juras Požela lankėsi Respublikinėje Kauno ligoninėje
2016 birželio 28 d.
Sveikatos apsaugos ministras Juras Požela lankėsi Respublikinėje Kauno ligoninėje

Respublikinėje Kauno ligoninėje pirmadienį lankęsis LR Sveikatos apsaugos ministras Juras Požela pastebėjo, jog Lietuvos gydymo įstaigos pasitelkusios Europos Sąjungos bei kitų fondų finansavimą žengia kokybiško atsinaujinimo keliu.

„Respublikinėje Kauno ligoninėje lankiausi pirmą kartą. Esu maloniai nustebintas ligoninėje įgyvendintais pokyčiais bei pažangiomis iniciatyvomis. Realiai pamačiau, su kokiais iššūkiais susiduria viena iš didžiausių Laikinosios sostinės gydymo įstaigų ir kaip juos pavyksta įveikti,“ – teigė ministras J. Požela.

Pirmasis Kaune unikalus rentgenas

Vizito metu ministras J. Požela buvo supažindintas su ligoninėje jau įgyvendintais pokyčiais bei šiuo metu atliekamais darbais, diegiamomis naujovėmis.

Respublikinės Kauno ligoninės generalinis direktorius doc. dr. Linas Vitkus, aprodė ministrui neseniai iš pagrindų renovuotą ligoninės pastatą, suformuotus ir įrengtus Terapijos bei Chirurgijos korpusus. Vėliau pakvietė susipažinti su nauju skaitmeniniu rentgeno aparatu naujai įrengtose patalpose, kur visai netrukus pacientams bus atliekami radiologiniai tyrimai. “Džiaugiamės turėdami tokį modernų skaitmeninį rentgeno aparatą su tomosintezės funkcija, kuris yra vienintelis toks Kaune.” – sakė L. Vitkus.

Užbaigus kelis formalumus, ligoninėje bus pradėtos teikti radiologinių tyrimų paslaugos naujuoju aparatu. Šis rentgeno aparatas dėka jame esančios tomosintezės funkcijos geba vieno tyrimo metu gauti ne vieną, kaip įprasta, o kelis tiriamos srities vaizdus.

“Pavyzdžiui, tiriant krūtinės ląstą su paprastu rentgeno aparatu gaunamas vienas vaizdas, o su naujuoju – net iki 58 vaizdo pjūvių. Tai tyrimas, esantis tarp paprastos rentgenografijos ir kompiuterinės tomografijos, tačiau, lyginant su pastaruoju, žmogaus apšvita rentgeno spinduliais yra kur kas mažesnė. Dabar nepalyginamai išsiplečia diagnostikos galimybės, gydytojams ieškant atsakymo, kokia liga serga pacientas,“ – apie diegiamas naujoves ligoninėje svečiams pasakojo Diagnostikos klinikos radiologijos skyriaus vedėja Jolanta Rukanskienė.

Pabaiga „amžiaus statyboms“?

Susitikimo metu ministras ne tik susipažino su įgyvendintomis permainomis centriniame ligoninės pastate, esančiame Aukštuosiuose Šančiuose, bet taip pat aplankė miesto centre veikiančią Akušerijos ir ginekologijos kliniką „Krikščioniškieji gimdymo namai“.

Šiuo metu Akušerijos ir ginekologijos klinikos „Krikščioniškieji gimdymo namai“ intensyviai vykdomi remonto darbai finansuojami iš Valstybės investicijų programos. Netrukus duris atvers naujai įrengtas 3 aukštas, kuriame bus 7 motinos ir vaiko palatos, viena – naujagimių intensyvios priežiūros palata ir kitos paskirties patalpos. Vis dėlto remonto dar laukia cokolinis, pirmas bei antras aukštai, kuriuos su dabartiniu finansavimu, pavyktų įrengti tik 2018 m. pabaigoje.

L. Vitkaus teigimu, pabaigti kone dvidešimt metų trunkančias statybas būtų galima greičiau, jei pavyktų racionaliau paskirstyti programos lėšas: jei visa remonto darbams atlikti reikalinga suma – 1 mln. 400 tūkst. Eur – būtų gauta per šiuos ir kitus metus.

Generalinis direktorius akcentavo, kad dabartinės patalpos negali būti efektyviai panaudojamos ir gydymo įstaigai neteikia jokios finansinės grąžos. Priešingai – neįrengtus plotus šaltuoju metų laikotarpiu reikia šildyti, mokėti kitus pastato išlaikymo mokesčius. Ne paslaptis, jog ir laiku negavus pakankamo finansavimo, projekto vertė išaugo net keturis kartus.

Anot sveikatos apsaugos ministro Juro Poželos, būtina ieškoti galimybių, kuo greičiau užbaigti jau ne vieną dešimtmetį klinikoje trunkančius remonto darbus.

„Efektyviai ir racionaliai panaudodami valstybės lėšas galėtume plėtoti kokybiškų ginekologinių ir akušerinių paslaugų teikimą pacientėms, taip pat sutaupytume PSDF lėšas, kurios šiuo metu išleidžiamos nenaudojamo pastato dalies išlaikymui“, – pastebėjo J. Požela.

L. Vitkus atkreipė dėmesį, kad greičiau užbaigus Akušerijos ir ginekologijos klinikoje atliekamus remonto darbus, ligoninė optimizuotų savo veiklą ir į suremontuotą pastatą perkeltų Ginekologijos skyrių, šiuo metu veiklą vykdantį kitame pastate (Trakų gatvėje). Atsilaisvinusiose patalpose Trakų g., esant galimybei, būtų įrengtas dienos centras, skirtas senyvo amžiaus žmonėms. Tokio centro, kuriame senjorai galėtų turiningai leisti savo laisvalaikį ir jiems būtų suteikta reikalinga medicininė pagalba, Kaune dar nėra.

E-Commerce Development, Web design, Caesar7 Ltd