Išjungti versiją neįgaliesiems
Versija neįgaliesiems
Šveicarai referendumu nusprendė padėti Lietuvai, “Krikščioniškiesiems gimdymo namams” – tai puiki dovana ...
2016 birželio 2 d.
Šveicarai referendumu nusprendė padėti Lietuvai, “Krikščioniškiesiems gimdymo namams” – tai puiki dovana 90-mečio proga

Šiemet Respublikinės Kauno ligoninės Akušerijos ir ginekologijos klinika „Krikščioniškieji gimdymo namai“ mini 90 metų veiklos jubiliejų. Kartu džiaugiasi atnaujintomis patalpomis bei modernizuota įranga. Nuo 2012 metų čia vykdomas Šveicarijos ir Lietuvos bendradarbiavimo programos projektas.

Šventė kiemelyje

Tarptautinę vaikų gynimo dieną, karštą birželio 1-osios rytmetį, „Krikščioniškųjų gimdymo namų“ kiemelyje būriavosi kviestiniai svečiai iš valstybinių institucijų bei didžiausių miesto gydymo įstaigų, o šalia šurmuliavo ir vaikai. „Nutarėme pasidžiaugti įgyvendinto Šveicarijos ir Lietuvos bendradarbiavimo programos projekto rezultatais ne tik kartu su bendražygiais iš Sveikatos ministerijos bei kolegomis iš kitų gydymo įstaigų, bet ir su čia gimdžiusiomis ar besilaukiančiomis moterimis ir jų vaikučiais“, – apie šventės iniciatyvą kalbėjo Respublikinės Kauno ligoninės Akušerijos ir ginekologijos klinikos „Krikščioniškieji gimdymo namai“ vadovas Virgilijus Rudzinskas.

Respublikinės Kauno ligoninės generalinis direktorius doc. dr. Linas Vitkus sveikindamas susirinkusius pasidžiaugė, kad tokia valstybė kaip Šveicarija skyrė lėšų Lietuvos gydymo įstaigoms ir to dėka bene 20 metų trukę remonto darbai „Krikščioniškuose gimdymo namuose“ pagaliau pajudėjo iš mirties taško.

Sumaniai panaudojus investicijas klinikoje įdiegtos energiją tausojančios technologijos, o tai užtikrina visiškai kitą paslaugų kokybę tiek gimdyvėms ir naujagimiams, tiek patiems darbuotojams. Dabar visi džiaugiasi grynesniu ir gaivesniu vidaus patalpų oru, šiltesnėmis ir šviesesnėmis patalpomis, negana to, gimdymo namuose per metus bus sutaupyta apie 25 000 eurų.

C‘est la vie. Gražus tas gyvenimas

Anot V. Rudzinsko, nuo 1926 metų, per devyniasdešimt metų, kai gimdymo namų patalpose sutinkama gyvybė, pasaulį išvydo bene 100 tūkstančių naujagimių, o tai – nei daug, nei mažai – Panevėžio miesto gyventojų skaičius. Vadovas pastebėjo, kad nors technologijos ir labai svarbios, bet projekto skirtos lėšos taip pat leido pasirūpinti ir personalo tobulėjimu: pravesti ne vieni specialistų mokymai.

Sveikatos apsaugos ministro patarėja Janina Kumpienė sveikinimo kalboje pastebėjo, kad gimdymo namai yra bene vienintelė gydymo įstaiga, kur, laimei, gausu ir teigiamų emocijų. J.Kumpienė klinikos vadovui įteikė suvenyrą – stiklo angelą ir palinkėjo, kad jis saugotų šiuos namus dar daug dešimtmečių.

Renginio meninėje programoje pasirodęs Mimų teatras ir aktorius Marius Sekmokas išraiškingu ir plastišku etiudu „C‘est la vie“ privertė dalyvius susimąstyti apie žmogaus gyvenimą nuo gimimo iki...

Šiek tiek skaičių

Projekto pradžia – 2012 m. birželio 12 d. (pasirašyta projekto finansavimo sutartis)

Projekto pabaiga – 2016 m. rugpjūčio 30 d.

Bendra projekto vertė – 461 383,04 Eur, iš jų:

Pakeistas ir apšiltintas stogas – 78 111,89 Eur

Rekonstruota šildymo ir karšto vandens sistema – 85 191,99 Eur

Rekonstruota vėdinimo sistema – 81 652,57 Eur

Įrengtas apšvietimas su LED šviestuvais – 53 792,57 Eur

Modernizuota vidaus elektros tiekimo sistema – 37 146,66 Eur

Pakeisti langai ir lauko durys – 12 966,30 Eur

Modernizuota suspausto oro ir deguonies tiekimo sistema – 4 294,64 Eur

Įrengtas apšvietimas su LED šviestuvais – 53 792,57 Eur

Įrenginėjami saulės kolektoriai ir šilumos siurbliai – 55 877,01 Eur

Įdomu

Šveicarijos žmonės referendumu skyrė iki šiol didžiausią paramą naujagimių ir mamų sveikatai gerinti Lietuvoje – daugiau nei 45,6 mln. frankų (41,4 mln. eurų). Šia parama nuo 2012 metų naudojasi 27 šalies ligoninės.

Nuotraukų autorė Eglė Orlovienė

E-Commerce Development, Web design, Caesar7 Ltd