„Sukurk savo istoriją! Svajok!“ RKL "Žibutėje"
2017 rugpjūčio 16 d.
„Sukurk savo istoriją! Svajok!“ RKL "Žibutėje"

Šiandien spausdinto žodžio skaitymas tampa vis mažiau populiarus, dažnas mieliau rankoje laiko telefoną nei knygą. Knygas keičia išmaniosios technologijos - naujienas galime rasti ne laikraščiuose, o internetiniuose portaluose, o populiarius rašytojų kūrinius galime skaityti kompiuterių ar elektroninių skaityklių ekranuose. Tačiau norėtųsi, kad knyga grįžtų į rankas, taptų patrauklesnė, sudomintų skaitytoją.

Siekiant mažinti socialinę atskirtį, paskatinti skaityti sergančius vaikus, Lietuvos švietimo istorijos muziejus paruošė specialią išvažiuojamąją edukacinę programą „Sukurk savo istoriją! Svajok!“, skirtą įvairiose gydymo įstaigose besigydantiems įvairaus amžiaus vaikams. Tai projekto „Knyga sušildanti širdį“, kurį parėmė Lietuvos kultūros taryba, edukacinė programa.

Pirmoji edukacinė programa pasiekė Kačerginės Vaikų reabilitacijos skyriaus „Žibutė“ sektoriaus jaunuosius pacientus. Jos metu buvo vykdomos kelios veiklos. Antuano de Sent Egziuperi knygos „Mažasis princas“ veikėja lapė (lapės kostiumu persirengusi edukatorė) sukūrė vaikams jaukią, žaidybinę atmosferą bei terpę nuoširdžiam bendravimui ir komunikavimui. Nedidelis vaidybinis epizodas iš minėtos knygos paskatino vaikus susimąstyti apie draugystę.

Vėliau specialiai paruoštose knygelėse kiekvienas vaikas kūrė savo pasakojimą, pasaką, rašė, spalvino, iliustravo. Edukacinė programa ne tik lavino vaikų vaizduotę, skatino jų kūrybiškumą, vertė susimąstyti apie draugystę, meilę, pagarbą, bet ir sužadino norą knygą perskaityti.

Lietuvos švietimo istorijos muziejau darbuotojai dar ne kartą atvyks ne tik į Vaikų reabilitacijos skyrių „Žibutė“ sektorių , bet aplankys ir kitas vaikų gydymo įstaigas.

Vaikų ligų klinikos informacija