Išjungti versiją neįgaliesiems
Versija neįgaliesiems
Slaugos klinikos pacientams – studentų dovanos
2021 vasario 18 d.
Slaugos klinikos pacientams – studentų dovanos

Kauno kolegijos Medicinos fakulteto Slaugos katedros studentai sukūrė sveikinimo atvirukus ir 2021-ųjų kalendorių LSMU Kauno ligoninės Slaugos klinikos pacientams, praradusiems socialinius vaidmenis, savarankiškumą kasdienėje veikloje.  

Kalendorius šiems pacientams primins pagrindines Lietuvos valstybines ir sezonines šventes. „Ši dovana suteiks džiaugsmo ir vilties, padės lengviau  orientuosis laike. Tai tarsi  dienos tikslas – atsikėlus nueiti pažiūrėti, kokia diena išaušo“, – sakė Slaugos klinikos vyriausioji slaugos administratorė Daiva Deikuvienė.

  Renginio, skirto Pasaulinei ligonių dienai, pagrindinė idėja, pasak Kauno kolegijos Medicinos  fakulteto Slaugos katedros vedėjos Vilmos Rastenienės, atkreipti dėmesį į demencija sergančių pacientų dienos veiklą, jų psichologinę būseną.  

“Bendraudami su lėtinėmis ligomis sergančiais pacientais, senoliais, studentai ne tik mokosi bendrauti su sergančiaisiais, bet ir susimąsto apie dvasines, socialines vertybes, tai skatina jaunų žmonių sąmoningumą, ugdo jų asmenybes”, – studentų įsitraukimo į socialinius projektus privalumus atskleidė Slaugos katedros lektorė Rūta Lukianskytė.  

„Šiuo metu, kai ribojamas pacientų lankymas, Kauno kolegijos Medicinos fakulteto studentų ir dėstytojų parodytas dėmesys, jų perduoti linkėjimai, atvirukai,  padovanoti stendai – didelė paguoda mūsų pacientams. Studentai, perduodami šiuos linkėjimus parodė, kad pacientai nėra visų pamiršti, kad jie yra svarbūs ir, kad apie juos kažkas galvoja. Toks apsilankymas – tarsi įžiebta viltis, kad netrukus viskas baigsis ir bus galima susitikti su savo artimaisiais, draugais, pažįstamais. Tai lyg paguoda, padrąsinimas. Džiugu, kad Medicinos fakulteto studentai yra empatiški, supranta ir sugeba paguosti, padrąsinti vyresniąją kartą. Ypač tuos, kurie vieniši, kuriems dėmesio visada reikia. Toks jų elgesys parodo, kad jų pasirinkta specialybė - jų pašaukimas“, – kalbėjo LSMU Kauno ligoninės Slaugos klinikos vadovė dr. Lina Urbietė.  

E-Commerce Development, Web design, Caesar7 Ltd