Skiepų poveikis: personalas jaučiasi saugiau
2021 kovo 3 d.
Skiepų poveikis: personalas jaučiasi saugiau
Kada LSMU Kauno ligoninėje, turinčioje 3350 darbuotojų, atėjo diena, kai vienu metu sergančio COVID-19 liga personalo nuo beveik 300 sumažėjo iki 100, tapo šviesiau akyse. Kai skaičius susitraukė iki 50, buvo dar džiugiau. 10 buvo šventė. Šiandien ligoninėje, kurioje COVID-19 persirgo daugiau nei 800 darbuotojų, šia infekcine liga serga vos keturi.

„Visi šie darbuotojai neskiepyti, – sako LSMU Kauno ligoninės Infekcijų kontrolės skyriaus vadovė Rita Butylkina. – Iš tų, kurie paskiepyti dvejomis vakcinos dozėmis, koronavirusu neužsikrėtė nė vienas.“

Iš viso dviem vakcinos dozėm paskiepyti 2174 ligoninės darbuotojai. Kai kuriems pasireiškė trumpalaikis nepageidautinas vakcinavimo poveikis, bet medikai, pasak Infekcijų kontrolės skyriaus vadovės, to nesureikšmina.

Nepersirgusių ir dėl vienokių ar kitokių priežasčių nevakcinuotų darbuotojų liko 376, tačiau šis skaičius mažėja, nes darbuotojai vyksta skiepytis į Kauno savivaldybės vakcinavimo centrą. Tokia galimybė sudaroma ir seniau nei prieš tris mėnesius persirgusiesiems COVID-19 liga – tuomet antikūnų dažniausiai būna jau labai nedaug arba išvis nelikę.

Ar tiesa, kad pasiskiepijus susidaro daugiau antikūnų nei persirgus natūraliai? „Taip, – patvirtina gydytoja R.Butylkina. – Persirgusių COVID-19 liga asmenų grupėje, kuriai natūraliai susiformavo imuninis atsakas, stebimas mažesnis antikūnų kiekis nei vakcinuotų.“

„Šiandien LSMU Kauno ligoninės personalas jaučiasi žymiai saugiau, galima sklandžiau organizuoti skyrių darbą. Tikimės, kad netruks ateis laikas, kai pas mus pateks vakcinuoti pacientai, ypač garbaus amžiaus“, – kalba R.Butylkina.