Išjungti versiją neįgaliesiems
Versija neįgaliesiems
SAM Sveikatos alėjoje Respublikinė Kauno ligoninė traukė lankytojų dėmesį interaktyvios reabilitacijos metodu
2016 liepos 1 d.
SAM Sveikatos alėjoje Respublikinė Kauno ligoninė traukė lankytojų dėmesį interaktyvios reabilitacijos metodu

SAM Sveikatos alėja. Tai vieta, kur visuomenė susitiko su ministerijos vadovais ir specialistais, konsultavosi pacientų teisių, medikų profesinės etikos klausimais, gavo daug informacijos apie Europos sveikatos draudimo kortelę, tikrinosi savo mobiliųjų telefonų spinduliuotės lygį ar kūno masės indeksą, susitiko su gydytojais, ieškojo atsakymų į rūpimus klausimus. Beje, šis renginys – viena iš iniciatyvų, skirtų Valstybės atkūrimo šimtmečiui.

Kompiuteriniai žaidimai gali būti labai naudingi kūnui

Prie Respublikinės Kauno ligoninės stendo netrūko smalsių lankytojų – visiems magėjo išbandyti Sensbalance pagalvėlę. Profesionalios, gebančios jautriai ir maloniai bendrauti su kiekvienu lankytoju RKL Diagnostikos klinikos kineziterapeutės Justina Šickaitė ir Dalia Anuprevičiūtė pasakojo kiekvienam susidomėjusiam apie šią interaktyvios reabilitacijos priemonę ir kvietė sėstis ant kėdės ir pačiam išbandyti, kas tai yra.

Sensbalance (Kūno padėties balanso) terapinė pagalvėlė – azartiškas ir įtraukiantis kompiuterinis įrankis, lavinantis taisyklingą laikyseną, stiprinantis giliuosius apatinius nugaros raumenis. Žiūrėdamas į kompiuterio ekraną ir judindamas dubens sritį, pacientas susiduria su iššūkiu – subtilių kūno judesių pagalba reikia suvaldyti virtualų kamuoliuką ir pereiti labirintą. Pasiekę tikslą, beveik visi, išbandę šį interaktyvios reabilitacijos metodą, plojo rankomis: užduotis įveikta. Tokiu žaismingu būdu didinamas juosmeninės stuburo dalies mobilumas, stiprinami gilieji nugaros raumenys, lavinama pusiausvyra, koordinacija, dėmesio koncentracija.

Pagalvėlės galimybes išbandė ir krašto apsaugos ministras Juozas Olekas, domėjosi ir Sveikatos apsaugos ministras Juras Požela, šią savaitę lankęsis ir Respublikinėje Kauno ligoninėje. Interaktyvios reabilitacijos metodai tik dar kartą leido įsitikinti, kad RKL netrūksta modernių inovacijų.

Sensbalance – tik vienas iš interaktyvios reabilitacijos metodų, taikomų Respublikinės Kauno ligoninės Reabilitacijos klinikoje ir Vaikų ligų klinikos Vaikų reabilitacijos skyriuose („Žibutės“ ir V. Tumėnienės vardo sektoriuje). Čia taip pat naudojamos šios interaktyvios reabilitacijos priemonės: SeeMe (judėjimo funkcijų atstatymui ir lavinimui), E-LINK (persirgusiems insultu, po ortopedinių operacijų, sąnarių uždegimų), RehaCom (po galvos traumų, sergantiems nervų ligomis, turintiems pažinimo, dėmesio, atminties ir kitų sutrikimų), I-Dance (fizinio akyvumo skatinimui), Breathing Labs (kvėpavimo raumenų lavinimui).

E-Commerce Development, Web design, Caesar7 Ltd