RKL 65-metis – visų mūsų šventė
2017 rugsėjo 15 d.
RKL 65-metis – visų mūsų šventė

Šiemet Respublikinei Kauno ligoninei (RKL) sukanka 65 metai. Būtent šis garbingas jubiliejus, menantis įsimintiną šios ligoninės gyvavimo istoriją, buvo atšvęstas ketvirtadienio vakarą Kauno Žalgirio arenos amfiteatre. Šventės pavadinimas "Užaugome kartu su Lietuva" tapo ir pagrindine jos idėja – renginio metu, kartu su atlikėja Kotryna Juodzevičiūtė buvo keliaujama laiku, nuo pat 1952 metų, kada Aukštuosiuose Šančiuose užgimė tuomet dar labai nedidelė ligoninė ir žengė pirmuosius savo žingsnius iki šių dienų.

Kartu su įspūdinga muzikine kelione laiku, vedėju tapęs Kauno dramos teatro direktorius Egidijus Stancikas, pagerbimo ceremonijoje išdalino „Metų gydytojo“, „Metų slaugytojo“, „Metų darbuotojo“ ir „Metų vadovo“ apdovanojimus. Šiais metais "Metų gydytojo" garbės ženklas atiteko Terapijos klinikos Reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriaus vedėjai, gydytojai anesteziologei reanimatologei Liucijai Jodžiūnienei, "Metų slaugytojo" – Diagnostikos klinikos Patologijos skyriaus patologijos technologei Elenai Rickevičienei, "Metų vadovo" – Terapijos klinikos vadovui Gintarui Kramiliui, "Metų darbuotojo" – Terapijos klinikos Neurologijos skyriaus slaugytojo padėjėjai Jolantai Beliauskienei.

Norinčiųjų pasveikinti garbaus jubiliejaus proga susirinko per šešis šimtus – tokio skaičiaus nesitikėjo net patys organizatoriai. Specialiai tik šiam vakarui buvo surinktos įvairiausiuose archyvuose išsimėčiusios šešių dešimtmečių ligoninės istoriją menančios nuotraukos, kurios buvo rodomos renginio metu, o didžioji dalis jų nugulė į specialiai šiai progai sukurtą RKL istorinę knygą "Respublikinė Kauno ligoninė: 65-eri metai medicinos istorijos".

Padėkas nusipelniusiems ligoninės darbuotojams įteikė Sveikatos apsaugos ministras prof. Aurelijus Veryga, Kauno miesto savivaldybės Sveikatos apsaugos skyriaus vedėja Asta Garmienė, Lietuvos Respublikos Seimo Sveikatos reikalų komiteto narys Darius Kaminskas, Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininko Viktoro Pranckiečio padėką ligoninei įteikė Seimo narys Mindaugas Puidokas.

„Noriu labai pasidžiaugti šiuo renginiu. Jautrus ir emocingas vakaras, kuriame žmonės dalinosi savo emocijomis ir džiaugėsi didinga ligoninės istorija. Džiugu yra ir tai, kad šio renginio metu buvo gauta nemažai dovanų – kanceliarinių priemonių, kurios atiteks būtent RKL pacientams. Šiandien minime 65-erių metų jubiliejų, todėl labai tikiuosi, kad gražius jubiliejus minėsime dar ne vieną dešimtį metų, o su kiekvienu jų tobulėsime žymiai sparčiau ir galbūt greičiau nei dar po 65 metų mūsų ligoninė taps išmani“, – pavykusiu renginiu džiaugiasi RKL generalinis direktorius docentas dr. Linas Vitkus.

Kelias savaites prieš jubiliejaus proga RKL surengė ir specialią gerumo iniciatyvą bendradarbiaudami su žinomais atlikėjais. Mielai prisijungę prie socialinės akcijos atlikėjai Jurgis Brūzga, Girmantė Vaitkutė bei Tadas Juodsnukis lankė ir savo dainomis džiugino įvairių skyrių pacientus, o jų vizitai ir aplankytų pacientų papasakotos istorijos sukūrė video dienoraštį, kuris tapo viena iš šio renginio dedamųjų.