Respublikinėje Kauno ligoninėje lankėsi Sveikatos apsaugos ministras
2017 vasario 8 d.
Respublikinėje Kauno ligoninėje lankėsi Sveikatos apsaugos ministras

Vasario 7 dieną VšĮ Respublikinėje Kauno ligoninėje generalinio direktoriaus Lino Vitkaus kvietimu lankėsi Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, Sveikatos apsaugos viceministrė Gintarė Šakalytė, Sveikatos apsaugos ministro patarėjas Danas Bakša, Socialinės apsaugos ir darbo viceministras Eitvydas Bingelis, Socialinės aprėpties departamento direktorė Violeta Toleikienė, Kauno rajono meras Valerijus Makūnas, Administracijos direktorius Antanas Nesteckis, Kauno rajono savivaldybės gydytoja Milda Labašauskaitė, Kauno TLK direktorius Virgilijus Šiaudikis, Seimo narys Kęstutis Bacvinka.

Susitikimo tikslas – ieškoti efektyvesnių būdų panaudoti įvairiose Kauno ir Kauno rajono vietose esančių Respublikinės Kauno ligoninės padalinių turtą.

Ligoninės vadovai pakvietė visus atvykti į Psichiatrijos klinikos Marių sektorių (Žiegždriuose, Samylių sen., Kauno raj.), kur buvo pristatyta dabartinė ligoninės padalinių situacija ir artėjantys iššūkiai, kuriems reikia pasiruošti. Svarstytos galimybės pertvarkyti tiek Marių sektorių, tiek ir Vaikų reabilitacijos skyriaus V.Tumėnienės vardo sektorių (Elnių g. 4, Kaune) bei Vaikų tuberkuliozės skyrių (Kulautuvoje, Kauno raj.) – visi šie ligoninės padaliniai dėl mažėjančio gyventojų skaičiaus bei kitų svarbių aplinkybių išnaudojami ne pakankamai efektyviai ir būtina ieškoti būdų optimizuoti teikiamas paslaugas bei racionaliau panaudoti turimus pastatus.

Ligoninės vadovai pristatė savo įžvalgas ir pasiūlymus, Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga akcentavo, jog būtina visiems kartu ieškoti būdų efektyviau išnaudoti ligoninės pastatus, tenkinant Kauno miesto, Kauno rajono bei aplinkinių regionų gyventojų sveikatos apsaugos bei socialinius poreikius.

Susirinkusieji taip pat aplankė ligoninės Akušerijos ir ginekologijos kliniką Krikščioniškuosius gimdymo namus (Miško g. 27, Kaune), kur jau netrukus bus perkeltas ir Ginekologijos skyrius iš Trakų g.

Pasitarimo dalyviai džiaugėsi turėję galimybę iš arti pamatyti pastatų būklę bei sutarė pirmiausiai išanalizuoti problemas ir atlikti galimybių studijas, o tada kartu priimti sprendimus.