Respublikinė Kauno ligoninė sulaukė dovanų
2016 birželio 22 d.
Respublikinė Kauno ligoninė sulaukė dovanų

Vieną 2016 m. pavasario dieną į ligoninės kiemą įvažiavo vilkikas, kuriuo iš Italijos buvo atgabentos lovos, spintelės, medicininės priemonės.

Draugystė su Italija užsimezgė 2015 m. balandžio mėnesį, kai Respublikinėje Kauno ligoninėje svečiavosi Italijos nevyriausybinės organizacijos „Il Sogno Di Arunas“ prezidentas Sergio Paterlini kartu su socialinio kooperatyvo „Medicus Mundi Attrezzature di Brescia“ ir asociacijos „Essere Carita Bresciana“ atstovais.

Sergio Paterlini sužinojęs, kad ligoninei praverstų pagalba, nutarė paremti ligoninę. Pasiteiravęs, ko mūsų ligoninei reikėtų, jis pradėjo rūpintis dovanų rinkimu.

Po vienerių metų, 2016 m. gegužės 27 d,. iš Italijos labdaros organizacijos atkeliavo parama: dvidešimt penkios lovos su čiužiniais, dvidešimt penkios spintelės, funkcinė lova, ginekologinė kėdė, du pacientų keltuvai, trys ergometrai, septyni sulankstomi vežimėliai, dvidešimt dvi dušo kėdutės, vienuolika vežimėlių – kėdučių. Puikios būklės dovanota medicininė įranga ir slaugos priemonės paskirstytos visuose ligoninės skyriuose. Lovos ir spintelės jau papuošė naujai įrengtą Neurologijos skyrių.

Respublikinės Kauno ligoninės generalinio direktoriaus doc. dr. Lino Vitkaus teigimu, medikai visada mielai priima labdarą. „Labai džiaugiamės, kai gauname lovų, vežimėlių ir kitų priemonių - tada turimas lėšas galime skirti kitos būtinos įrangos ir aparatūros atnaujinimui ar įsigijimui“, - teigė L. Vitkus.

Italijos nevyriausybinės organizacijos „Il Sogno Di Arunas“ prezidentas S. Paterlini italų mecenatų lėšomis Kaune yra įkūręs senelių dienos centrą, sėkmingai įgyvendinęs projektą „Mauros namas“ (pastatyti savarankiško gyvenimo namai našlaitėms merginoms, VšĮ „Futura oggi“), daug pagelbėjo vargingoms ir daugiavaikėms šeimoms, ligoninėms, nupirko greitosios pagalbos automobilių.

Informacija apie Sergio Paterlini apdovanojimus:

• 1997 m. birželio 5 d. Marijampolės Garbės piliečio medalis.
  • 2003 m. Kauno miesto savivaldybė įteikė simbolinę gerumo plytą.
  • 2005 m. spalio 27 d. Kauno miesto savivaldybė įteikė 1-OJO LAIPSNIO SANTAKOS GARBĖS ŽENKLĄ.
  • 2008 m. spalio 16 d. Kauno miesto savivaldybė įteikė medalį, paminėdama 600 metų jubiliejų Kauno miesto savivaldai.
  • 2013 m. dar kartą Kauno miesto savivaldybė apdovanojo simboliniu gerumo kristalu.