R.Kaukėno fondo dovana ligoninei
2021 vasario 19 d.
R.Kaukėno fondo dovana ligoninei

LSMU Kauno ligoninei Rimanto Kaukėno fondas kartu su geros valios žmonėmis dovanojo keturis mobiliuosius pacientų keltuvus. Jais slaugytojams lengviau perkelti nevaikštančius ligonius iš lovos į transportavimo priemones.  Šios paramos idėja pirmiausiai kilo vienam mūsų pacientų Pauliui Nezabitauskui, kuris gydytas dėl COVID-19 mūsų gydymo įstaigoje.

Per patį pandemijos piką ligoninėje gulėjęs P. Nezabitauskas prisimena, kad žmonių kaita palatose buvo dažna, vienus perkelia į reanimaciją, vietoj jų – atveža kitus. „Paguldė kitą žmogų. Jis taip pat susijęs su cukriniu diabetu. Kadangi turėjo temperatūros ir jo kojos buvo nutirpusios, kas dažnai būna diabetikams, teko jį padėti iškelti iš „sarkofago" į neįgaliųjų vežimėlį ir iš vežimėlio į lovą. Buvo sunku,  vyras svėrė 114 kg", – prisimena Paulius.

Jam kilo mintis kartu su R. Kaukėno fondu rasti rėmėjų specialios įrangos įsigijimui. Šią gražią idėją vainikavo sėkmė ir ligoninėje jau naudojami 4 mobilieji elektriniai keltuvai.

„Šie keltuvai dabartiniu metu skirti COVID19 sergantiems pacientams, o paskui bus naudojami ligoninės skyriuose įprastomis sąlygomis“, – sakė LSMU Kauno ligoninės direktorė valdymui ir infrastruktūrai Svetlana Kauzonienė.

Moderni keliamoji įranga labai pagelbėja mūsų personalui. Svarbiausia, kad ji teiks didžiulę naudą ne tik šiuo sudėtingu pandemijos metu – ligonių pas mus gausu visada. Gydymo įstaigoje stengiamės atnaujinti ir įsigyti visą būtiną medicininę įrangą, technologijas, tačiau vienu metu patenkinti visus būtinus poreikius, deja, nėra finansinių galimybių, ypač šiuo laikotarpiu.

Norime padėkoti Rimanto Kaukėno paramos fondui, kuris parašė straipsnį apie šios įrangos poreikį, atkreipė visuomenės dėmesį ir iš suaukotų lėšų surinko pusę sumos šiai įrangai įsigyti, o kitą pusę sumos padengė iš 2019 metais vykusio paramos koncerto "Už pergalę gyventi" metu paaukotų lėšų.

Kartu su fondu nuoširdžiai dėkojame visiems aukojusiems ir prisidėjusiems prie labai svarbios paramos tokiu sunkiu laikotarpiu!