Priėmimo – skubios pagalbos skyriaus spalvos
2019 spalio 29 d.
Priėmimo – skubios pagalbos skyriaus spalvos

Priėmimo - skubios pagalbos skyrius yra dinamiškiausia Respublikinės Kauno ligoninės vieta, tačiau tiems, kurie laukia, laikas čia slenka lėtai…

"Gali nebūti nė vieno paciento, o gali vienu metu būti ir 20. Numatyti, kada plūstelės didesnis srautas, Priėmimo - skubios pagalbos skyriuje tiesiog neįmanoma. Mūsų personalas turi būti visada pasiruošęs skubėti į pagalbą”, – kalba RKL Priėmimo - skubios pagalbos skyriaus vedėja Vilma Ivanauskaitė-Sergejenko.

Reikia atminti viena: visi pacientai bus apžiūrėti ir sulauks kvalifikuotos pagalbos, bet, siekiant identifikuoti tuos, kurių būklė sunkiausia, kiekvienas pacientas priskiriamas vienai iš būtinosios pagalbos kategorijų, kuri žymima specialia spalva.

RAUDONA: pagalba suteikiama nedelsiant.
GELTONA: pirminės gydytojo apžiūros gali tekti laukti iki 30 min.
MĖLYNA: laukti gydytojo apžiūros reikės iki 1 val.
ŽALIA: gyvybei pavojus negresia, pirminės gydytojo apžiūros gali tekti laukti, kol bus apžiūrėti kitoms kategorijoms priskirti pacientai.

Ir jei pacientas, priskirtas žaliajai zonai, mano, kad jis pas gydytoją turėtų patekti taip greitai, kaip priskirtasis raudonajai zonai (“nes juk turiu temperatūros ir skauda ausį”), tai būtų neprošal prisiminti Kelių eismo taisykles, nurodančias, kaip elgtis, kai važiuoja “greitoji” su sirena ir mėlynu švyturėliu.
Taip, teisingai: reikia trauktis į kelkraštį ir stabdyti savo automobilį. Kitą kartą galbūt bus stengiamasi laimėti sekundžių tam, kad būtų išgelbėta TAVO gyvybė.