Prezidentas apdovanojo Žūvančiųjų gelbėjimo kryžiais
2021 vasario 16 d.
Prezidentas apdovanojo Žūvančiųjų gelbėjimo kryžiais
Prezidentas Gitanas Nausėda Valstybės atkūrimo dienos proga  už drąsą ir organizacinius gebėjimus, gelbstint žmonių gyvybes, LSMU Kauno ligoninės direktoriaus slaugai pavaduotoją Gražvydę Masiliūnienę apdovanojo Žūvančiųjų gelbėjimo kryžiumi.

Šis apdovanojimas skirtas už svarų indėlį organizuojant ir koordinuojant slaugos darbą ligoninėje nuo pat pirmųjų ekstremaliosios situacijos kovojant su COVID-19 paskelbimo dienų.

Žūvančiųjų gelbėjimo kryžiais Vasario 16-ąją Lietuvos Respublikos prezidentas G.Nausėda apdovanojo ir 28 šalies medikus, kurie paaukojo savo gyvybes gydydami COVID-19 sergančius pacientus.

Tarp apdovanotųjų po mirties – dvi LSMU Kauno ligoninės darbuotojos: Birutė Pučkova, kuri dirbo LSMU Kauno ligoninės Marių sektoriaus VII mišrios patologijos skyriaus pagalbine darbuotoja, ir Marytė Vitkauskienė, dirbusi LSMU Kauno ligoninės Ortopedijos ir traumatologijos I skyriaus bendrosios praktikos slaugytoja. Jos pralaimėjo kovą su koronavirusu. Žūvančiųjų gelbėjimo kryžiai bus įteikti jų artimiesiems.