Pirmoji metų pacientė – tikras pozityvo užtaisas
2020 sausio 8 d.
Pirmoji metų pacientė – tikras pozityvo užtaisas

Pirmąja šiais metais Respublikinės Kauno ligoninės (RKL) paciente tapo Julė Elena Andriejauskienė iš Jonučių (Kauno raj.). Moteris gydoma RKL Chirurgijos klinikos Chirurginės infekcijos skyriuje.

Ėmė varstyti pilvo skausmai

„Pradėjo labai skaudėti pilvą, –  pasakoja ponia Julė apie 2020-ųjų sausio 1-ąją. –  Lyg ir nieko ypatingo nevalgiau, tik truputį žuvienės, silpnos kavos, o toks skausmas prasidėjo. Sūnus iškvietė greitąją. Atvežė į Respublikinę Kauno ligoninę, padarė tyrimus, paguldė.“

J.E.Andriejauskienė užregistruota pirmu numeriu prasidėjusių 2020-ųjų statistikoje. Netrukus  ligoninės palatos pasipildė dar keliomis dešimtimis naujų pacientų. Šiuo metu RKL stacionare gydoma netoli 400 žmonių (neskaičiuojant Slaugos klinikos).

J.E.Andriejauskienei – 88 metai, ligoninėje ji atsidūrė kentėdama išties rimtus skausmus, bet, pasak RKL Chirurgijos klinikos Chirurginės infekcijos skyriaus gydytojo Lino Martinaičio, tai nepaprastai pozityvi pacientė.  „Optimistiška, geranoriška, puikios nuotaikos, – vardija chirurgas. – Kasos uždegimas, kurį jai diagnozavome, yra ne juokai, nustatėme jį sukėlusią ligą, ją gydome, tikimės, kad bendromis jėgomis pasieksime gero rezultato.“

Visiems – geri žodžiai

„Reikės pastiprinti jūsų kraują, – kalbasi gydytojas L.Martinaitis su savo paciente – palatoje dar vienos chirurginės procedūros laukiančia ponia Jule. – Teks valgyti daugiau burokėlių, jautienos“.

„Gerai! – entuziastingai sutinka ligonė. – Bulijono ką tik valgiau. Ir galkučių.“

Kartais garbaus amžiaus pacientai būna irzlūs, įnoringi. Neretai liga žmogų paverčia piktu, viskuo nepatenkintu. Bet su pirmąją šių metų paciente RKL pasisekė: J.E.Andriejauskienei patinka ir ligoninės maistas, ir personalas, ir priežiūra. Ji visus apdovanoja šypsena ir geru žodžiu.

„Daktarai – labai geri, o jau mano sesutė tai tokia puiki, kokių reta“, – žeria ponia Julė komplimentus Chirurgijos klinikos gydytojams ir slaugytojai Vilmai.

Nori džiaugtis gyvenimu

Du sūnus su vyru (jis mirė 2008-aisiais) išauginusi ponia Julė patirties gydymo įstaigose turi nedaug – gimdymai, kartą buvo sustreikavusi širdis, o kitų atvejų ji nė nepamena.

RKL palatoje moteris turi laiko prisiminimams: kaip jauna su draugėmis eidavo į šokius, dirbo ryšių skyriuje operatore, kaip ištekėjo (“Vyras buvo labai geras, ne girtuoklis”), kaip važiavo poilsiauti į Palangą. “Gyventi man patinka, – sako ponia Julė. – Norėčiau dar pasidžiaugti gyvenimu.”

Jūratė Kuzmickaitė,
RKL Komunikacijos ir rinkodaros skyrius