Išjungti versiją neįgaliesiems
Versija neįgaliesiems
Pažangiausios pilvo išvaržų operacijos – patirtis, kuria dalijosi RKL chirurgai
2020 kovo 9 d.
Pažangiausios pilvo išvaržų operacijos – patirtis, kuria dalijosi RKL chirurgai

Pilvo išvaržų patologijos problema yra labai aktuali. Tai  dažnai pasitaikanti patologija, kuri sutrikdo įprastą žmogaus gyvenimą, poilsį, mažina darbingumą. Net 30 proc.  visų  išvaržų atsiranda   po anksčiau dėl kitų ligų  atliktų operacijų (pooperacinės randinės išvaržos).  Laiku paskirtas ir tinkamai suplanuotas operacinis gydymas leidžia išvengti komplikacijų, o pritaikyti šiuolaikiniai minimaliai invaziniai laparoskopiniai ir endoskopiniai chirurginio gydymo metodai itin greitai sugrąžina pacientą į įprastą aktyvią veiklą.   

Padeda keistis patirtimi

Respublikinės Kauno ligoninės (RKL) Chirurgijos klinikos ir Pažangios medicinos draugijos surengtoje mokslinėje praktinėje konferencijoje "Minimaliai invazinis pilvo išvaržų gydymas", kurioje dalyvavo RKL ir kitų medicinos įstaigų gydytojai ir slaugytojos, aptarti  naujausi pilvo išvaržų diagnostikos ir minimaliai invazinio endoskopinio ir laparokopiniai gydymo būdai. 

Konferencijos metu posėdžiams pirmininkavo ir pranešimus skaitė Lietuvos išvaržų chirurgijos draugijos mokslinės tarybos pirmininkas prof. dr. Mindaugas Kiudelis, KKL Chirurgijos klinikos vadovas prof. dr. Donatas Venskutonis, Lietuvos išvaržų chirurgijos draugijos pirmininkas doc. dr. Linas Venclauskas, gydytoja chirurgė Eglė Kubiliūtė, gydytojas chirurgas Nerijus Čaponka, Lietuvos išvaržų chirurgijos draugijos narys RKL Chirurgijos klinikos vadovas, abdominalinės chirurgijos gydytojas Zigmantas Urniežius.

Konferencijos dalyviai stebėjo net penkias iš RKL Chirurgijos klinikos operacinės tiesiogiai transliuojamas skirtingas pilvo išvaržų operacijas. Tokios transliacijos chirurgams suteikia galimybę keistis net tik teorinėmis žiniomis, bet ir praktine patirtimi bei perimti vieniems iš kitų geriausius operacinės taktikos sprendimus.  

Laparoskopiniai ir endoskopiniai būdai

Prof. dr. Mindaugas Kiudelis (LSMU KK) operavo kirkšnies srities išvaržą laparoskopiniu TEP  metodu (laparoscopic totally extra-peritoneal).  Doc. Dr. Linas Venclauskas (LSMU KK) demonstravo pilvo baltosios linijos diastazės ir tiesiųjų pilvo raumenų išsiskyrimo endoskopinę operaciją SCOLA (subcutaneous onlay laparoscopic approach). Gydytojas chirurgas Nerijus Čaponka (RKL) atliko kirkšninės išvaržos laparoskopinę operaciją TAPP  metodu (laparoscopic transabdominal pre-peritoneal).   

RKL Chirurgijos klinikos vadovas abdominalinės chirurgijos gydytojas Zigmantas Urniežius  atliko dvi pilvo sienos laparoskopines operacijas ir išvaržų plastikai panaudojo dvisluoksnes į pilvo ertmę implantuojamas ir silpną pilvo sieną  sustiprinančias medžiagas – polipropileninius ir poliesterinius kolagenu padengtus tinklelius, kurie apsaugo pacientą nuo pooperacinių pilvaplėvės sąaugų susiformavimo ir išvaržos atsinaujinimo.

Operacijų metu naudoti  naujausi pilvo išvaržų laparoskopiniai ir endoskopiniai chirurginiai  gydymo būdai leidžia išvengti didelių operacinių žaizdų ir randų, sumažina paciento skausmą ir komplikacijų skaičių bei  pagreitina sugrįžimą į aktyvią veiklą. RKL Chirurgijos klinikoje net ir didžiulėms pilvo išvaržoms vis dažniau taikomi šie modernūs gydymo metodai.  

Dalyviai pagilino žinias

 Konferencija  – tai RKL ir Daugpilio regioninės ligoninės jau antrus metus vykdomo projekto "Ligoninių bendradarbiavimas sukuriant efektyvų chirurginių paslaugų valdymą abipus pasienio regionų" dalis.

Šaunu,  kad  projektas suteikė galimybę įsigyti šiuolaikišką įrangą ir jos pagalba chirurgams dalintis savo patirtimi su kolegomis. Džiugu, kad kad šį konferencija buvo labai naudinga visiems dalyviams – gydytojai dėkojo už pasisemtą praktinę ir teorinę patirtį.

Dalyviams, gilinusiems žinias, įteikti "Pažangios medicinos draugijos" medicininės kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimai.     

E-Commerce Development, Web design, Caesar7 Ltd