Paskelbus karantiną, griežtėja tvarka
2020 spalio 28 d.
Paskelbus karantiną, griežtėja tvarka

Kaune paskelbus karantiną, griežtėja LSMU Kauno ligoninės pacientų lankymo tvarka:

*   Lankyti leidžiama tik labai sunkius ligonius bei vaikus iki 14 metų amžiaus,  gavus stacionaro padalinių vadovų leidimus.

*   Gimdyvės į LSMU Kauno ligoninės akušerijos ginekologijos paslaugų padalinius kol kas gali atvykti su artimuoju asmeniu, kuris lieka įstaigoje iki pirmo išėjimo, jei tuo klausimu nebus kito atskiro nutarimo.

Asmuo, norintis lankyti LSMU Kauno ligoninės pacientą, privalo laikytis visų saugumo ir asmens higienos reikalavimų: temperatūros patikrinimas, rankų dezinfekcija, nosį ir burną dengianti medicininė kaukė, 2 metrų atstumo nuo kito žmogaus laikymasis.

Primename, KĄ REIKIA ŽINOTI APIE VEIKSMUS, SUSIDŪRUS SU KORONAINFEKCIJA.

Ką daryti, pasireiškus koronaviruso infekcijos simptomams?

Jei jums – didesnė nei 37,3 laipsniai Celsijaus temperatūra, gerklės skausmas, kosulys, dusulys, apsunkintas kvėpavimas, uoslės/skonio pojūčio susilpnėjimas ar praradimas, ir esate:
a) 61 metų arba vyresnis, turite skambinti bendruoju pagalbos telefonu 112. Greitosios pagalbos automobiliu būsite nugabentas į ligoninę.
b) Jeigu sergate lėtinėmis ligomis (širdies kraujagyslių, kvėpavimo takų, kepenų, inkstų, cukriniu diabetu, kitomis), taip pat skambinkite bendruoju pagalbos telefonu 112 ir Greitosios pagalbos automobiliu būsite nugabentas į gydymo įstaigą.
c) Jeigu esate jaunesnis nei 61 metų, skambinkite savo šeimos gydytojui arba Koronaviruso karštąja linija 1808 (darbo laikas 8-20 val. be poilsio dienų) ir registruokitės tyrimui.

Kaip elgtis gavus teigiamą COVID-19 tyrimo atsakymą?

*   Jei nejaučiate simptomų, pirmiausiai, ką turite padaryti, tai izoliuotis, prisiminti artimus kontaktus ir informuoti tuos žmones.  Besimptomiams asmenims, kuriems nustatyta COVID-19 liga, izoliacija gali būti nutraukiama po 10 dienų nuo tos dienos, kai pirmą kartą PGR metodu nosiaryklės mėginyje buvo aptiktas SARS-CoV-2 virusas.

*   Jei nepriklausote rizikos grupei (esate jaunesnis nei 61 m., nesergate lėtinėmis ligomis), tačiau jaučiate simptomus, atminkite, kad specifinio gydymo nuo COVID-19 nėra, tad gydytis reikia namuose panašiai kaip sergant gripu: poilsio režimas, daug skysčių, patalpų vėdinimas, paviršių dezinfekavimas. Privalote laikytis visų izoliavimosi taisyklių. Pacientams, sirgusiems lengvos formos COVID-19 liga, izoliacija gali būti nutraukta po 10 dienų nuo simptomų atsiradimo pradžios, jei ligos simptomai išnyko  ir  pacientas nebekarščiuoja ne mažiau kaip 24 val., nevartodamas antipiretikų. Jei ligos simptomai išnyko po dešimtos ligos dienos, izoliacija gali būti nutraukta po simptomų išnykimo praėjus ne mažiau kaip 3 dienoms.

* Jei priklausote rizikos grupei ir jaučiate simptomus, skambinkite 112.