Pasaulinė sveikatos diena – su COVID-19 ženklu
2021 balandžio 7 d.
Pasaulinė sveikatos diena – su COVID-19 ženklu
Balandžio 7-ąją pasaulyje minime Sveikatos dieną. Ja siekiama atkreipti dėmesį į įvairias su sveikata susijusias temas.

Suprantama, kad šiuo metu viena aktualiausių sveikatos temų yra COVID-19 pandemija. Susirūpinimą kelia ne tik pati liga, bet ir tai, kad išplitus šiam virusui bei teikiant neatidėliotiną pagalbą daugeliui ligonių, tenka riboti kitas medicinines paslaugas. LSMU Kauno ligoninėje šiuo metu gydoma per 100 COVID-19 liga sergančių pacientų. Dėl to vis dar tenka riboti kelių skyrių terapines paslaugas ir kitų infekcinių ligų gydymą.

Daug vilčių teikia skiepai. Mūsų gydymo įstaigoje, kur dirba per 3 tūkst. personalo darbuotojų, dauguma yra paskiepyti. Jei pandemijos piko metu, žiemos pradžioje nuolat sirgo dešimtys, o po to ir apie 300 darbuotojų vienu metu (iš viso nuo rudens pradžios koronainfekcija persirgo daugiau  nei 800 darbuotojų), dabar, nepaisant vėl augančio sergamumo visuomenėje, serga vos keturi ligoninės darbuotojai.

Pasaulinę sveikatos dieną nuo 1950 m. inicijuoja Pasaulio sveikatos organizacija.
Būkime sveiki!

Nėra nuotraukos aprašymo.