Pacientų lankymo tvarka
2020 gegužės 29 d.
Pacientų lankymo tvarka

Nuo birželio 1-osios ligoninei grąžinant dalį ambulatorinių ir planinių karantino sustabdytų paslaugų, informuojame apie pacientų lankymo tvarką.

• Lankytojai pas pacientus įleidžiami pagal sąrašus, kuriuos ligoninės skyrių vedėjai (išimtinais atvejais – budintys gydytojai) pateikia apsaugos/patikros punkto darbuotojams.
  •  Į ligoninę patekęs žmogus, kurio pavardė yra sąraše, norėdamas aplankyti RKL gydomą pacientą patikrinamas, ar neturi COVID-19 infekcijai būdingų simptomų (užduodami kontroliniai klausimai, matuojama kūno temperatūra).
  • Leidimas lankyti pacientą išduodamas tik vienam asmeniui.
  • Lankymo trukmė – iki 15 minučių.
  • Lankytojai privalo dėvėti asmens apsaugos priemones, prieš ir po ligonio lankymo dezinfekuoti rankas.
  • Visi lankytojai, norint užtikrinti jų atsekamumą, registruojami.
  • RKL centriniame pastate (Hipodromo g. 13) 8-17 val. lankytojai įleidžiami per pagrindinį įėjimą į Konsultacijų polikliniką, 17-19 val. – per įėjimą vidiniame kieme, greta Priėmimo-skubios pagalbos skyriaus.

Siuntinių perdavimo tvarka:

• RKL pacientams (Hipodromo g. 13) siuntinius su būtiniausiais daiktais galima perduoti kaip iki šiol – prie Apsaugos punkto, įėjus per įėjimą vidiniame kieme, greta Priėmimo-skubios pagalbos skyriaus.

Lankymo tvarka RKL Akušerijos ir ginekologijos klinikoje Krikščioniškuosiuose gimdymo namuose (KGN):

• Gimdyvių ir naujagimių lankyti kol kas KGN dar neleidžiama.
  • Ypatingais atvejais leidimus lankyti gali išduoti Akušerijos skyriaus vedėjas. Pageidautina, kad lankytojas turėtų ne seniau nei prieš 48 val. atliktą neigiamą COVID-19 tyrimą.
  • Gimdyme dalyvaujantys vyrai ar kiti lydintys asmenys iš KGN turi išvykti ne vėliau nei po 2 val. pasibaigus gimdymui.

Lankymo tvarka RKL Psichiatrijos klinikoje:

•  Marių sektoriuje lankytojai įleidžiami ir siuntiniai perduodami centriniame pastate: atėję prie pagrindinio įėjimo paskambinkite skambučiu. Turėsite pasakyti, kokiam skyriui norite perduoti siuntinį ar kokio skyriaus pacientą norite lankyti. Atėjęs to skyriaus darbuotojas paims siuntinį arba palydės Jus į skyrių.
  • Aleksoto sektoriuje, norėdami perduoti siuntinį ar atėję lankyti ligonio, turite eiti į Priėmimo - skubios pagalbos skyrių, adresu S. Dariaus ir S. Girėno g. 48. Ant durų rasite nurodytus skyrių kontaktus. Paskambinkite į tą skyrių, kurio pacientą norite lankyti ar perduoti siuntinį, – atėjęs darbuotojas jį paims arba palydės Jus į skyrių.

Lankymo tvarka RKL Slaugos klinikoje:

• Slaugos klinikoje lankyti pacientų kol kas negalima. Išimtys  – atsisveikinimo atvejai, kuriems leidimą išduoda gydantis gydytojas.