Išjungti versiją neįgaliesiems
Versija neįgaliesiems
Nemokamas tyrimas gali padėti aptikti klastingiausią iš vėžių
2019 spalio 16 d.
Nemokamas tyrimas gali padėti aptikti klastingiausią iš vėžių

 Greitai bus dešimtmetis, kai Respublikinėje Kauno ligoninėje (RKL) asmenims, patenkantiems į 50-74 m. amžiaus grupę, vykdoma prevencinė storosios žarnos vėžio programa. Ją įgyvendinant aktyviai dalyvauja Diagnostikos klinikos  Endoskopijų kabineto gydytojai. Tyrimai, atliekami pagal šią prevencinę programą, žmogui nieko nekainuoja, nes už juos sumoka ligonių kasos.

Ilgą laiką – be simptomų

Kodėl dėl storosios žarnos vėžio reikia profilaktiškai tikrintis pačiam ir paraginti tai daryti savo artimuosius? Pagrindinė priežastis – kad nepavėluotume. Storosios žarnos vėžys yra vienas klastingiausių –  ilgą laiką žmogus nejaučia jokių simptomų.

“Kai simptomai, tokie, kaip kraujas išmatose, sutrikęs tuštinimasis, nuolatinis pilvo pūtimas, didelio diskomforto jausmas, skausmai, ima reikštis, dažniausiai sulaukiama prastų žinių: kad storojoje žarnoje – didelis, išopėjęs navikas, onkologinis procesas įsibėgėjęs, jau gali būti išplitęs į aplinkinius limfmazgius, kitus virškinamojo trakto organus (dažniausiai kepenis)”, – perspėja RKL Diagnostikos klinikos ir Endoskopijų kabineto vadovas Mindaugas Gajauskas.

“O tais atvejais, kai į mus kreipiamasi laiku ir darinį storojoje žarnoje aptinkame pradinėje stadijoje, pašaliname polipą, kuris gali turėti onkologinio potencialo, ir  namo išleidžiame pasveikusį žmogų”, – aiškina gydytojas.

Trys žingsnai

RKL Diagnostikos klinikos vadovas M.Gajauskas kviečia visus pasirūpinti savo ar savo artimųjų sveikata ir, jei patenkama į 50-74 m. amžiaus grupę, būtinai dalyvauti nemokamoje  storosios žarnos vėžio prevencijos programoje.

Trys programos žingsniai: 

  1. Pas šeimos gydytoją atliekamas testas slapto kraujavimo išmatose nustatymui.
  2. Jei testas teigiamas, šeimos gydytojas išrašo siuntimą žarnyno endoskopiniam tyrimui – kolonoskopijai.
  3. Turint siuntimą, reikia skambinti į RKL Konsultacijų poliklinikos registratūrą (Aukštieji Šančiai, Hipodromo g. 13) tel. (8 37) 342 170 , (8 37) 200 401 , (8 37) 568 237 .

Delsti negalima 

“Kolonoskopija nėra malonus tyrimas, todėl RKL jį atliekame taikydami intraveninę nejautrą”, – sakė RKL Diagnostikos klinikos vadovas M.Gajauskas.

“ Noriu nuraminti tuos, – tęsė jis, – kurie išsigąsta teigiamo slapto žarnyno kraujavimo testo rezultato. Šis testas labai jautrus, jis gali būti teigiamas dėl daugelio dalykų, neturinčių nieko bendro su onkologija. Teigiamas testo atsakymas, gautas apsilankius pas šeimos gydytoją,  turėtų ne išgąsdinti, o paraginti skubiai kreiptis į mus ir atlikti storosios žarnos endoskopinį tyrimą. Tai, ką nesunkiai išspręsime šiandien, po pusmečio ar metų jau gali virsti rimta problema.”  

 

E-Commerce Development, Web design, Caesar7 Ltd