Išjungti versiją neįgaliesiems
Versija neįgaliesiems
Naujasis reanimacijos padalinys jau turi sėkmės istorijų
2021 vasario 5 d.
Naujasis reanimacijos padalinys jau turi sėkmės istorijų

„Su nauja liga į ligoninę atėjo ir nauji iššūkiai, ir naujos patirtys. Tai padeda mums augti kaip gydytojams, srities specialistams, kaip ligoninei. Dar kartą ir dar kartą kartoju, kad gydytojui didžiausiai dovana – sveikstantis ir išvykstantis iš ligoninės pacientas“, – sako LSMU Kauno ligoninės direktorė medicinai prof. dr. Diana Žaliaduonytė.

Vasario 7 d. sukanka mėnuo, kai LSMU Kauno ligoninės Hipodromo g. padalinyje, šalia „švarios“ reanimacijos, įsteigtos šešios reanimacijos ir intensyvios priežiūros lovos sunkios būklės COVID-19 liga sergantiems pacientams, kurių pasitaiko ir šioje, skirtoje „nekovidiniams“ pacientams, ligoninės dalyje. Jaunesnysis „brolis“ Aukštuosiuose Šančiuose  atėjo į pastiprinimą pagrindiniam ligoninės Reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriui (RITS) Šilainiuose, kuris per epidemiją skirtas tik COVID-19 pacientams.

Hipodromo g. COVID-19 RITS vadovauja Reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriaus vedėja, gydytoja anesteziologė reanimatologė Liucija Jodžiūnienė. Kolegos juokauja, kad jei reikėtų pavadinimo darbštumo, profesionalumo, atsakingumo ir karšto temperamento kokteiliui, galima  siūlyti pavadinimą „Liucija“.

„Susidorojame gerai, darbas vyksta sklandžiai“, – atsako 50 personalo darbuotojų vadovaujanti RITS vedėja L.Jodžiūnienė, paklausta, kaip sekasi dviejuose reanimacijos ir  intensyvios terapijos padaliniuose – „švariame“ ir „kovidiniame“, kurių vienas dislokuotas pirmame, kitas – ketvirtame ligoninės aukšte.

„Juk ne viena dirbu! Esame komanda, aš dėkinga visam mūsų personalui. O už organizacinę ir profesinę pagalbą noriu labai padėkoti direktoriaus medicinai pavaduotojui Aurimui Pečkauskui ir Operacinės ir anesteziologijos skyriaus vedėjui Aidui Jurkevičiui. Abu jie yra  gydytojai anesteziologai reanimatologai“, – pasakoja RITS vedėja L.Jodžiūnienė.

Ar tiesa, kad įsteigus „kovidinį“ RITS gydytoja Liucija į darbą ryte atvažiuoja ne prieš 8 val., o 6-6.30 val.?  „Na, juk  reikia sužiūrėti, kas per naktį įvyko, kad turėčiau visą informaciją apie pacientus. Reikia peržiūrėti dokumentaciją, tyrimus, numatyti kitus tyrimus, įvesti korekcijas...“ – suskumba aiškinti RITS vedėja. Užtai, sako gydytoja L.Jodžiūnienė, vakare jokių problemų dėl miego: „Kokią 19.30 val. jau „išsijungiu“.

Keletas faktų apie COVID-19 pacientams skirtą reanimacijos ir intensyvios terapijos skyrių LSMU Kauno ligoninės Hipodromo g. padalinyje:

Šiame RITS taikoma didelės tėkmės deguonies terapija (High Flow), vadinama auksiniu standartu siekiant išvengti paciento intubacijos. Per nosines kaniules sunkios plaučių būklės pacientui tiekama 50-60 litrų deguonies per minutę. Dirbtinė plaučių ventiliacija čia taikoma tik itin retais neišvengiamais atvejais.

Vienu metu čia dirba gydytojas, dvi slaugytojos, slaugytojo padėjėja. Šiuo metu užimtos visos šešios lovos.

Dažniausias susirgimas yra COVID-19 infekcijos pasekmė – plaučių pažeidimas. Dalis pacientų turi ir gretutinių susirgimų.

Sunkios būklės pacientai čia gydomi dvi savaites ir ilgiau. Per mėnesį nuo įsteigimo į skyrių pateko 12 pacientų, kurių amžius – 44-75 m.

Vienas iš 12 pacientų, gydytas „kovidiniame“ RITS, – 60 m. Vygintas Mačiulis. Šiuo metu iš reanimacijos ir intensyvios priežiūros palatos jis jau perkeltas į Vidaus ligų skyriaus Pulmonologijos poskyrį.

Vyginto COVID-19 ligos eiga buvo gana įprasta: apie savaitę laikėsi 39,4 – 39,7 laipsnių temperatūra, po to ji tapo normali, bet prasidėjo dusulys. Vyras, išsikvietęs „greitąją“, atsidūrė LSMU Kauno ligoninėje, netrukus dėl problemų, viruso sukeltų plaučiuose, buvo pervežtas į reanimacijos ir intensyvios terapijos palatą Hipodromo g.

„Visą laiką buvau sąmoningas. Sunkiausia buvo išmokti kvėpuoti per du vamzdelius, įkištus į nosį, ir gulėti ant pilvo, – prisimena V.Mačiulis. – Net neįsivaizdavau, kad taip sunku. Lango nėra, laikas dingęs. Kai gydytoja pasakė, kad ant pilvo gulėti reikės 16 valandų, galvojau, galą gausiu. Bet kažkaip pavyko, net nepajutau, kaip pamažu pradėjo gerėti savijauta. Ačiū Dievui ir medikams, išsikapsčiau. Tikrai, jei galit, padėkokit visam to skyriaus personalui, ir slaugytojoms, ir gydytojams, ir vadovams. Jų dėka aš gyvenu.“              

E-Commerce Development, Web design, Caesar7 Ltd