Moksleiviai iš Turkijos domėjosi ligoninės darbu
2017 liepos 25 d.
Moksleiviai iš Turkijos domėjosi ligoninės darbu

Vakar ligoninė sulaukė svečių iš Turkijos – 13 moksleivių grupė, lydimi mokytojų, domėjosi Respublikinės Kauno ligoninės darbu. Sveikatos mokslus savo šalyje kremtantys jaunuoliai liko sužavėti ligoninės infrastruktūra ir čia dirbančiais darbuotojais.

Totorių kultūros centro generalinio sekretoriaus Ender Parmaksizoglu teigimu, Turkijoje tokio aukšto lygio ligoninės yra tik privačiame sektoriuje. Visi skyriai, kuriuose apsilankė svečiai, paliko tik labai gerus įspūdžius. O lankytasi Konsultacijų poliklinikoje, Ambulatorinės reabilitacijos skyriuje, Priėmimo-skubios pagalbos skyriuje, Chirurgijos klinikoje.

Kaip pasakoja Orinta Movsesjan iš Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Tarptautinių ryšių departamento, šią vasarą VDU, bendradarbiaujant su Lietuvos Totorių kultūros centru bei Privačia sveikatos mokslų krypties vidurine mokykla, įsikūrusia Bursoje, Turkijoje, įgyvendina „Integruotą anglų kalbos ir profesinių, tarpkultūrinių įgūdžių programą. Šios programos tikslas – suteikti galimybę moksleiviams iš Turkijos patobulinti anglų kalbos žinias, daugiau sužinoti apie sveikatos įstaigų bei kitų institucijų, veikiančių biotechologijos, biomedicinos srityse, veiklą, o taip pat studijų galimybes Lietuvoje.

Moksleiviai iš Turkijos šiuo metu Lietuvoje greta anglų kalbos paskaitų taip pat dalyvauja įvairiuose pažintiniuose susitikimuose. Moksleiviai jau lankėsi Lietuvos medicinos ir farmacijos muziejuje, VDU Gamtos mokslų fakulteto Instrumentinės analizės atviros prieigos centre, VDU Botanikos sodo Vaistinių ir prieskoninių augalų kolekcijų bei Pomologijos kolekcijų sektoriuose. Moksleiviai iš Turkijos taip pat lankysis ir kitose Kauno ligoninėse.

Ačiū kolegoms, nuoširdžiai parodžiusiems svečiams ligoninę!