Moderni saulės kolektorių sistema – Krikščioniškuosiuose gimdymo namuose
2016 rugsėjo 7 d.
Moderni saulės kolektorių sistema – Krikščioniškuosiuose gimdymo namuose

Respublikinė Kauno ligoninė vėl gali pasidžiaugti moderniomis ir "žaliomis" inovacijomis. Tai, kas įrengta Akušerijos ir ginekologijos klinikoje Krikščioniškuosiuose gimdymo namuose, gali būti drąsiai vadinama "kosminiu laivu".

Mažinama oro tarša

Šių metų rugpjūčio mėnesį jau pradėjo veikti saulės kolektorių ir šilumos siurblių sistema. Jos dėka klinikos poreikiams saulės energijos ir aplinkos oro šilumos pagalba gaminamas karštas vanduo. Sistemoje per parą bus paruošiama iki 2 kubinių metrų karšto vandens. Ši moderni sistema šiltuoju metu periodu (gegužės – rugsėjo mėnesiais) leis visiškai atsisakyti gamtinių dujų deginimo ir aplinkos oro taršos. Per metus aplinkos oro tarša bus sumažinta 12,5 proc.

Šveicarų parama

Saulės kolektorių ir šilumos siurblių sistema įrengta įgyvendinus Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimo programos projektą „Energiją tausojančių technologijų įdiegimas VšĮ Respublikinės Kauno ligoninės Akušerijos ir ginekologijos klinikoje, teikiančioje sveikatos priežiūros paslaugas nėščiosioms, gimdyvėms ir naujagimiams“. Sistemos įrengimas kainavo 55.877,01 Eur.