Medicinos darbuotojai tapo ant šilko
2015 spalio 11 d.
Medicinos darbuotojai tapo ant šilko

2015 m. rugsėjo–lapkričio mėnesiais Respublikinėje Kauno ligoninėje įgyvendinamas socialinis meno projektas „Menas žmogaus gerovei“. Jau ketvirtus metus vykdomas projektas yra orientuotas į medicinos darbuotojų gerovę ir šiemet vyksta trijuose Lietuvos miestuose – Vilniuje, Kaune ir Panevėžyje.

Pažymėdamas meno, kultūros ir kūrybiškumo vaidmenį šiandieniniame socialiniame kontekste, projekto iniciatoriai siekia sveikatai ir socialinei gerovei reikšmingų tikslų - dalyvavimo kultūrinėje veikloje, bendruomenių veiklos, mokymosi visą gyvenimą skatinimo ir kt.

„Menas žmogaus gerovei“ programa kviečia medicinos darbuotojus dalyvauti kūrybinėse tapybos ant šilko dirbtuvėse, kurias veda menininkės Austė Jurgelionytė-Varnė, Marijona Sinkevičienė ir Aušra Lazdauskienė.

Projekto dalyviai supažindinami su meninės tapybos ant šilko technika, kuria rankdarbių sau ar artimiesiems, taip pat prisida prie vienos šilko instaliacijos sukūrimo.

Trijuose miestuose vyksiančių kūrybinių dirbtuvių metu išmargintas šilkas taps instaliacijų menininkės Eglės Gudonytės kūriniu, kurį bus galima išvysti parodose Vilniuje, Kaune ir Panevėžyje artėjančią žiemą.

Apie projektą

Projektas „Menas žmogaus gerovei“ siekia stiprinti jungtis tarp meno ir sveikatos. Lietuvoje socialinės meno praktikos koncepcija ir veikla, savo tikslais siejanti įvairias – meno, sveikatos, socialinės apsaugos, mokslo ir kt. sritis – yra unikali ir inovatyvi.

Sveikatos priežiūros sektoriaus darbuotojai mūsų šalyje dirba itin sudėtingoje kompleksinėje aplinkoje, kupinoje stresogeninių veiksnių, darančių darbą pavojingu sveikatai ir nesaugų. Projektas atstovauja požiūrį, kad kūrybinė-meninė veikla yra veiksmingas būdas stiprinti gerovę darbe.

Projektą „Menas žmogaus gerovei“ įgyvendina VšĮ „Socialiniai meno projektai“. Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Projekto partneriai: Vilniaus miesto klinikinė ligoninė, Respublikinė Kauno ligoninė, Respublikinė Panevėžio ligoninė, Panevėžio palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninė.

Daugiau informacijos apie projektą www.menasgerovei.lt.