Maldos pusryčiuose Londone - parama Krizinio nėštumo centrui Lietuvoje
2016 gegužės 11 d.
Maldos pusryčiuose Londone - parama Krizinio nėštumo centrui Lietuvoje

Londone, gegužės 7 d. Lietuvos ambasados Jungtinėje Karalystėje organizuotuose Maldos pusryčiuose rinktos aukos Krizinio nėštumo centrui paremti. Šio centro veikloje kaip partneriai aktyviai dalyvauja Respublikinės Kauno ligoninės Akušerijos ir ginekologijos klinikos Krikščioniškųjų gimdymo namų medikai.

Lietuvoje veikiantis Krizinio nėštumo centras įkurtas padėti moterims, kurios išgyvena neplanuotą nėštumą ir su juo susijusius sunkumus.

„Džiaugiuosi, jog kasmet tęsiame bendruomeniškumo ir labdaros tradiciją. Maldos pusryčiuose surinktos lėšos perduodamos kilnių tikslų siekiančioms organizacijoms Lietuvoje. Tai – būdas užtikrinti glaudų Lietuvoje ir užsienyje gyvenančių lietuvių ryšį,“- sakė ambasadorė Asta Skaisgirytė.

Maldos pusryčiuose Krizinio nėštumo centro veiklą pristatė jo vadovė Zita Tomilinienė, įžvalgomis dalinosi Akušerijos ir ginekologijos klinikos Krikščioniškieji gimdymo namai vadovas Virgilijus Rudzinskas, Londono Šv. Kazimiero ir Lietuvių krikščionių bažnyčių dvasininkai.

„Bet kurio sutikto žmogaus palaikymas krizėje esančiai moteriai neįkainojamas. Mano kolegos savo darbe sutinka daug nėščiųjų, kurios pradeda lauktis neplanuotai. Medikai supranta tokių moterų nerimą ir neapsiriboja tik nėštumo patvirtinimu.

Nėščiosios užtikrinamos, kad medikai gali teikti pagalbą ir viso jų laukimosi metu. Jos supažindinamos su galimybe gauti reikalingą pagalbą Krizinio nėštumo centre, kurio bendradarbiai ir savanoriai pasklidę po visą Lietuvą. Taip išgelbėjamos žmogaus gyvybės, medikai tampa komandos, sudarytos iš socialinių darbuotojų, psichologų, teisininkų, dalimi,“ – apie centro teikiamą naudą Maldos pusryčių metu pasakojo gydytojas V. Rudzinskas.

Renginyje muzikinius kūrinius atliko smuikininkė Augustė Emilija Janonytė, pianistė Jasmin Allpress, choras „Gausa“.

Daugiau informacijos apie Krizinio nėštumo centrą: www.neplanuotasnestumas.lt