LSMU medicinos ketvirtakursiai: ši ligoninė – gera vieta praktikai
2019 rugsėjo 20 d.
LSMU medicinos ketvirtakursiai: ši ligoninė – gera vieta praktikai

151 – tiek Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Medicinos akademijos Medicinos fakulteto ketvirtakursių, pasirinkusių Medicinos programos studijas, pirmą kartą atlieka slaugos praktiką Respublikinėje Kauno ligoninėje (RKL). Kitą semestrą praktiką RKL atliks kita kurso dalis – apie 100 LSMU rengiamų būsimųjų gydytojų.

Tapti komandos dalimi
Oficialus LSMU ketvirtakursių medikų praktinio mokymo kurso pavadinimas –  „Procedūrų atlikimo ir veiksmingo bendravimo praktika“. Tai reiškia, kad Medicinos fakulteto studentai kartą per savaitę, skirtingomis dienomis, atvyksta į RKL Terapijos ir Chirurgijos klinikas atlikti slaugos praktikos, t.y., mokytis procedūrų, kurias atlieka slaugytojai, ir produktyviai įsitraukti į medikų komandos darbą,  komunikuojant tiek su pacientais, tiek su personalu. „Injekcijos į raumenis ir į veną, infuzijos, kateterizacijos, žaizdų priežiūra, asistavimas tyrimų metu, tirpalų paruošimas, kitos procedūros“, – vardijo RKL vyriausioji saugos administratorė Marija Žeruolienė, paklausta, kokių pagrindinių dalykų LSMU ketvirtakursiai medikai turi išmokti per slaugos praktiką.

„Jie – kaip angelai!“
Ir kaip gi sekasi LSMU medicinos studentams, RKL Terapijos ir Chirurgijos skyriuose pradėjusiems slaugos praktiką? „Puikiai“, – šypsojosi RKL Chirurgijos klinikos Bendrosios ir abdominalinės chirurgijos skyriuje pakalbinti trys būsimieji gydytojai – Vincentas Natkevičius, Dominykas Afanasjevas ir Karolina Preibytė. „Jie kaip angelai, mums nuleisti iš dangaus! – emocingai patikino skyriaus slaugytoja Virginija Kuznecovienė. – Ir anamnezę surenka, ir antibiotikus skiedžia, ir higienos procedūras ligoniams atlieka, ir į operacinę veža, ir kraujospūdį matuoja, ir pamaitinti padeda, ir lašinę prijungia, ir į veną vaistus suleidžia. Viską jie sugeba! Labai gerai parengti.” „Na, iš tiesų tai mokame dar ne viską, – juokėsi LSMU medicinos ketvirtakursis V.Natkevičius. – Gydymo dar nemokame, žinome tik pagrindus. Bet kalbant apie slaugą, kai kurias procedūras atlikti jau pramokome per savanoriškas praktikas, o Respublikinėje Kauno ligoninėje tikimės gerokai patobulėti, išmokti visko, kas numatyta šios praktikos tiksluose. Tam čia yra visos sąlygos.“

Pastiprinimas slaugytojoms
„Mūsų ligoninės slaugytojoms šie ketvirtakursiai slaugos praktikantai šaunus pastiprinimas. Per šią LSMU studentų praktiką slaugos paslauga pas mus sustiprės, – įvertino RKL vyr. slaugos administratorė M.Žeruolienė. – O mes, savo ruožtu, stengsimės jiems sudaryti geras sąlygas.“ LSMU Slaugos ir rūpybos katedros asistentė Lina Ivanauskienė, atvykusi pažiūrėti, kaip RKL pradėjo slaugos praktiką daugiau nei 100 universiteto studentų desantas, priminė, kad kitąmet tie patys studentai, jau penktakursiai, atliks nebe slaugytojų, bet gydytojų praktiką.