Ligoninės ramybę saugos 18 Apsaugos tarnybos Angelų sargų
2016 gegužės 27 d.
Ligoninės ramybę saugos 18 Apsaugos tarnybos Angelų sargų

Siekiant optimizuoti ligoninės apsaugos darbą ir didinti mūsų visų saugumą, Respublikinėje Kauno ligoninėje nuspręsta įkurti Apsaugos skyrių. Toks poreikis ligoninėje nustatytas atlikus auditą.

Lietuvos Respublikos asmens ir turto saugos įstatymas numato, kad tik turintys tam reikalingą kvalifikaciją darbuotojai gali panaudoti jiems numatytas teises, pavyzdžiui sulaikyti ir apžiūrėti pažeidimą padariusį asmenį. Iki šiol ligoninėje to niekas negalėjo teisėtai daryti, o tai kėlė grėsmes tiek personalui, tiek ir ligoninės pacientams.

Pagarba paremti metodai

RKL apsaugos skyriaus vadovas Ramonas Juozaitis nuramino, kad ligoninės koridoriuose pamačius specialia apsaugos apranga pasirėdžiusius darbuotojus, nereikėtų išsigąsti, kaip neretai nutinka. Apsaugos darbuotojai yra visos ligoninės angelai-sargai, kurie užtikrins visiems ramybę ir saugumą.

Apsaugos skyriaus vadovas patikino, kad kilus kritinei ar konfliktinei situacijai, apsaugos darbuotojai nepuola naudotis specialiosiomis priemonėmis. Pirmiausia taikomi humaniški metodai: pagarba paremtas bendravimas ir įtaigi komunikacija. Ramonas Juozaitis pasidžiaugė, kad skyriuje dirba kompetentingi ir patyrę darbuotojai.

Ligoninėje iš viso dirbs iki 18 apsaugos darbuotojų. Jie paskirstyti pagal poreikį Psichiatrijos klinikos Marių ir Aleksoto sektoriuose, Vaikų ligų klinikos skyriuose, Slaugos klinikoje, Akušerijos ir ginekologijos klinikoje „Krikščioniškieji gimdymo namai“ bei centrinėje ligoninės būstinėje Hipodromo gatvėje.