Išjungti versiją neįgaliesiems
Versija neįgaliesiems
Ligoninėje būsimiesiems medikams – ieškoma naujų praktikos galimybių
2018 sausio 8 d.
Ligoninėje būsimiesiems medikams – ieškoma naujų praktikos galimybių

Klausimas, kur įsisavinti praktinių įgūdžių ir įgyti klinikinio darbo patirties medicinos studentams kyla ne tik internatūroje, bet ir vėliau – siekiant įgyti gydytojo specialisto profesinę klasifikaciją rezidentūros studijose.

Pastebima, kad augant medicinos studijas pasirinkusių jaunuolių skaičiui susiduriama su problema, jog kai kurios gydymo įstaigos nebeturi galimybių priimti visų studentų, norinčių įgyti savarankiškam darbui taip reikalingos patirties.

Pavyzdžiui, Lietuvos sveikatos mokslų universitete šiuo metu studijuoja beveik 8 000 studentų, iš kurių apie 1 000 rezidentų, studijuojančių medicinos ir odontologijos krypties rezidentūrose. Tiek paskutiniųjų kursų internatūros studentai, tiek rezidentai savo kompetencijas nuolat kelia įvairiose ligoninėse atlikdami praktiką.

Ne išimtis ir Respublikinė Kauno ligoninė. Per 2017 metus šioje, vienoje iš didžiausių Kauno miesto gydymo įstaigų, praktines žinias gilino 67 internatūros studentai bei 105 įvairių sričių rezidentai. Vis dėlto vertinant dabartines tendencijas, ateityje šie skaičiai turėtų augti. 

Priims dvigubai daugiau studentų

Gruodžio pabaigoje įvykusiame Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ir Respublikinės Kauno ligoninės atstovų susitikime aptartos ligoninės perspektyvos priimti daugiau studentų praktikos atlikimui.

„Įvertinus turimas galimybes, ateityje galėsime priimti dvigubai daugiau studentų, tačiau tam būtina pasiruošti, parengti personalą, kuris dalintųsi su jaunesniaisiais kolegomis savo profesinėmis įžvalgomis. Darbas su studentais turi būti kryptingas ir nuoseklus, siekiame kokybiškai perduoti žinias, o ne tik didinti studentų skaičių įstaigoje. Taip pat reikia pagalvoti ir apie infrastruktūrinius pokyčius naujoms darbo vietoms sukurti“, - pasakojo L. Vitkus.

Respublikinės Kauno ligoninės generalinis direktorius doc. dr. Linas Vitkus pastebėjo, jog jo vadovaujama gydymo įstaiga yra gan dažnas pasirinkimas internatūroje studijuojančių užsieniečių. Be to, ligoninę renkasi psichiatrijos, šeimos gydytojų, vidaus ligų rezidentūrose studijuojantys rezidentai taip pat praktinių žinių semiasi būsimieji chirurgai, reabilitologai, otorinolaringologai.

„Turime ilgametę bendradarbiavimo patirtį su Respublikine Kauno ligonine. Šiandien medicinos krypties studijas renkasi vis daugiau mokyklas Lietuvoje baigusių moksleivių, lietuviškieji universitetai tampa populiariu pasirinkimu ir tarp užsienio piliečių. Todėl turime ieškoti platesnių bendradarbiavimo galimybių su Kaune veikiančiomis gydymo įstaigomis, siekdami studentams pasiūlyti daugiau vietų praktikai atlikti“, - teigė Lietuvos sveikatos mokslų universiteto rektorius profesorius Remigijus Žaliūnas.

Anot LSMU rektoriaus, studentai  matydami, kaip dirba gydytojai, įgyja kasdieninės gydytojo darbo patirties: „Studentams reikia įgyti įvairiapusės patirties – susipažinti ir pamatyti, kaip darbas organizuojamos įvairiose gydymo įstaigose“.

E-Commerce Development, Web design, Caesar7 Ltd