Ligoninė pasirengusi priimti mažuosius pacientus
2020 birželio 19 d.
Ligoninė pasirengusi priimti mažuosius pacientus

Nuo birželio 22 d. veiklą atnaujina RKL Vaikų ligų klinikos Vaikų ligų skyrius (Hipodromo g. 13, Kaunas). Informacija apie pandemijos inspiruotus pokyčius:

RKL Vaikų ligų skyrius nuo 2020-06-22 priima ir pacientus su šeimos gydytojo siuntimu, ir ūmių būklių atvejais, kai vaikas į ligoninę patenka per Priėmimo-skubios pagalbos skyrių.

*  Ligoninė pasirūpino atskiru įėjimu karščiuojantiems mažiesiems pacientams, nukreipiamiems stacionariniam gydymui iš Priėmimo-skubios pagalbos skyriaus. Jiems įėjimas į II a. esantį Vaikų ligų skyrių įrengtas pritaikius evakuacinę laiptinę. Dizainas – ne prabangus, tačiau su esama infrastruktūra ligoninei tai vienintelė galimybė užtikrinti saugumą.

*  Karščiuojantis vaikas ir jį lydintis asmuo (įprastai iki 8 metų vaiką, sunkiais atvejais – iki 14 m.) stacionarizuojami kitoje Vaikų ligų skyriaus dalyje nei nekarščiuojantys pacientai.

Ir karščiuojančiam vaikui, ir lydinčiajam asmeniui imami tepinėliai COVID-19 tyrimui. Sulaukus neigiamo atsakymo, vaikas ir jį slaugantis asmuo tęsti gydymą perkeliami į neinfekuotiems pacientams skirtą Vaikų ligų skyriaus dalį.

RKL Vaikų ligų klinikos Vaikų ligų skyrius dirbs visą parą. Neabejojame, kad mažieji mūsų pacientai gydysis ir sveiks saugiai!