L.Vitkus: kokia ateities ligoninė senstančioje visuomenėje?
2017 lapkričio 10 d.
L.Vitkus: kokia ateities ligoninė senstančioje visuomenėje?

Lapkričio 10 d. Europos informacijos biure (Seimo III r.) vyko Seimo nario, sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos kartu su Sveikatos apsaugos ministerija organizuojama konferencija apie senėjančią visuomenę.

Konferencijoje sveikinimo žodį tarė sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkė dr. Agnė Širinskienė ir Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkas Algirdas Sysas. Renginį moderavo Ministro Pirmininko patarėjas darbo rinkos, skurdo ir socialinės atskirties mažinimo, šeimos gerovės politikos bei demografijos klausimais dr. prof. Boguslavas Gruževskis ir Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius.

Visuomenės senėjimo poveikį ekonominiam šalies tvarumui, numatomus Lietuvos investicinio patrauklumo scenarijus ir infrastruktūros plėtros apribojimus aptarė „Swedbank“ banko Lietuvoje vyriausiasis ekonomistas dr. Nerijus Mačiulis. Medardo Čoboto trečiojo amžiaus universiteto rektorė dr. Zita Žebrauskienė pasidalijo pranešimu, kaip vertina valstybės pastangas prisitaikyti prie demografinių pokyčių.

Konferencijoje pristatyta Valstybės kontrolės audito ataskaita apie socialinių paslaugų infrastruktūrą. Respublikinės Kauno ligoninės generalinis direktorius doc. dr. Linas Vitkus skaitė pranešimą apie gydymo įstaigų pasirengimą priimti augantį vyresnio amžiaus žmonių srautą. Apie žiniasklaidos priemonėse formuojamą vyresnio amžiaus piliečio įvaizdį kalbėjo Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas D. Radzevičius. Taip pat renginyje buvo kalbama apie vyresnio amžiaus žmonių, kaip pagrindinių sveikatos apsaugai skirtų išteklių vartotojų, problemas.

Renginio dalyviai buvo pakviesti diskutuoti su pranešėjais apie visuomenės senėjimo fenomeną valstybės, savivaldos institucijų bei visuomenės požiūriu, vyresnių žmonių atskirtį visuomenėje ir jos mažinimą.

Konferencijos įrašas yra čia.

LRS kanceliarijos informacija