"Krikščioniškieji gimdymo namai" apgynė naujagimiui palankios ligoninės vardą
2017 sausio 19 d.
"Krikščioniškieji gimdymo namai" apgynė naujagimiui palankios ligoninės vardą

Praeitų metų pabaigoje dauguma Lietuvos gimdymo skyrių buvo įvertinti pagal tarptautinius kriterijus, siekiant nustatyti ar jie verti "Naujagimiui palankios ligoninės" vardo. Džiaugiamės, kad RKL Akušerijos ir ginekologijos klinika "Krikščioniškieji gimdymo namai" apgynė šį vardą ir yra tarp 8 gimdymo skyrių, kuriuose įdiegta ir veikia mamų natūralaus žindymo mokymo ir konsultavimo sistema.

Galime didžiuotis, nes "Krikščioniškieji gimdymo namai" atitinka visus reikalavimus, kuriais yra skatinamas žindymas, galimybė mamai ir naujagimiui būti kartu, ir (jei nėra medicininių priežasčių) atsisakyti motinos pieno pakaitalų vartojimo.

Naujagimiui palanki ligoninė (angl. Baby Friendly Hospital) – tai iniciatyva, kuri pasaulyje pirmą kartą buvo pradėta įgyvendinti dar 1991 m., o Lietuvoje – 1993 m. Pagrindiniai šios iniciatyvos organizatoriai yra Pasaulio Sveikatos Organizacija ir Jungtinių Tautų Vaikų Fondas UNICEF. Siekiama, kad gimdymo skyriuose naujagimiams būtų sudarytos visos sąlygos gauti mamos pieną.

Plačiau čia.