Konferencija su transliacija iš operacinės
2020 sausio 28 d.
Konferencija su transliacija iš operacinės

RKL Chirurgijos klinikos ir Pažangios medicinos draugijos surengta mokslinė praktinė konferencija "Minimaliai invazinis endovaskulinis venų patologijos gydymas" sukvietė  gydytojus  chirurgus, abdominalinės ir kraujagyslių chirurgijos gydytojus, vidaus ligų ir kitų sričių gydytojus bei slaugytojus. Dalyvavo kolegų ir iš kitų gydymo įstaigų.

Konferencijoje pristatyti naujausi pilvo, dubens ir kojų venų patologijos diagnostikos ir minimaliai invazinio endovaskulinio gydymo būdai.  Dalyviams, gilinusiems teorines ir praktines žinias, įteikti Pažangios medicinos draugijos kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimai.

Pranešimus skaitė kraujagyslių chirurgas doc. Linas Velička (LSMU), kuriam Respublikinė Kauno ligoninė buvo pirmoji mokomoji bazė, intervencinis radiologas doc. Rytis Stasys Kaupas (LSMU),   kraujagyslių chirurgai prof. Edgaras Stankevičius (RKL) ir Augustinas Pokštas (RKL).

Konferencijos-mokymų metu buvo tiesiogiai transliuojami vaizdai iš RKL Chirurgijos klinikos operacinės. Operacijų metu naudoti  naujausi išsiplėtusių  venų gydymo būdai  lazeriu, mikrobangomis ir klijais.  Šie minimaliai invaziniai operavimo  metodai  leidžia išvengti operacinių žaizdų ir randų, sumažina paciento skausmą ir komplikacijų skaičių bei  pagreitina sugrįžimą į aktyvią veiklą.

RKL Chirurgijos klinikoje  šie modernūs gydymo metodai vis dažniau taikomi venų ligomis sergantiems pacientams, sukaupta didžiulė šio sveikatą tausojančio gydymo patirtis.

Norime pasidžiaugti, kad šis RKL Chirurgijos klinikos renginys sulaukė tokių atsiliepimų kaip "įspūdinga", "įdomu", "labai naudinga".

Ši konferencija  – tai RKL ir Daugpilio regioninės ligoninės jau antrus metus vykdomo projekto "Ligoninių bendradarbiavimas sukuriant efektyvų chirurginių paslaugų valdymą abipus pasienio regionų" dalis. Tikslas – paskatinti ligoninių bendradarbiavimą sukuriant veiksmingą chirurginių paslaugų valdymą.

Šaunu,  kad  projektas suteikė galimybę įsigyti šiuolaikišką įrangą ir jos pagalba chirurgams dalintis savo patirtimi su kolegomis. Tikime, kad ateityje šios naujos galimybės dar ne kartą  pasitarnaus mokslui ir ligoninių bendradarbiavimui.