Kauno rotušėje iškilmingai apdovanoti Respublikinės Kauno ligoninės medikai
2016 balandžio 28 d.
Kauno rotušėje iškilmingai apdovanoti Respublikinės Kauno ligoninės medikai

Kauno miesto rotušėje trečiadienį vyko Medicinos darbuotojų dienai skirta šventė. Iškilmėse Kauno meras Visvaldas Matijošaitis pasveikino ir statulėlėmis apdovanojo labiausiai nusipelniusius miesto medikus. Meras dėkojo medikams už jų atsidavimą, kantrybę, gailestį ir profesionalumą.

Kauno miesto savivaldybės ir Lietuvos gydytojų sąjungos Kauno filialo įsteigtas apdovanojimas „Metų iniciatyva“ atiteko Respublikinės Kauno ligoninės Vaikų ligų klinikos Vaikų reabilitacijos skyriaus „Žibutė“ sektoriaus vaikų endokrinologei Lilijai Zelma Krova.

Gydytojos iniciatyva nuo 2009 m. ligoninėje organizuojamos vaikų, sergančių cukriniu diabetu ir turinčių viršsvorį, stovyklinės savaitės. Stovyklinių savaičių metu gydytoja ir kitas personalas vaikams bei jų artimiesiems teikia konsultavimo paslaugas, supažindina juos su sveikos gyvensenos pradmenimis.

L. Z. Krova taip pat yra pirmosios Lietuvoje mokomosios virtuvėlės autorė. Šioje virtuvėlėje vaikai mokosi gaminti sveikus, dietinius ir skanius patiekalus, susipažįsta su sveikos gyvensenos pradmenimis.

Gydytojos dėka praėjusiais metais iš vokiečių kalbos į lietuvių kalbą išversta pirmoji grožinės literatūros knygelė skirta vaikams, sergantiems cukriniu diabetu – „Raktelis Tadui. Mama, kas yra „cukraus liga“?“. Knygelėje mažieji pacientai randa atsakymus į jiems kylančius klausimus apie cukrinį diabetą jiems suprantama kalba.

Įteikti padėkos raštai

Iškilmingoje šventėje medikams įteikti ne tik apdovanojimai, bet ir padėkos raštai.  Padėkos raštas įteiktas Respublikinės Kauno ligoninės direktorei medicinai Joanai Dambrauskienei, Psichiatrijos klinikos vadovei Zitai Liubertienei, Dienos chirurgijos skyriaus vedėjui dr. Jonui Andriuškevičiui, vyr. slaugos administratorėms Reginai Žiniauskienei bei Reginai Ivanovienei, Krizių intervencijos centro vedėjai Aušrai Andriuškevičienei.

„Metų iniciatyvos“ apdovanojimas skiriamas ne pirmą kartą

„Metų iniciatyvos“ apdovanojimas Respublikinės Kauno ligoninės medikams skiriamas ne pirmą kartą. 2014 m. Filharmonijoje vykusios šventės metu ši nominacija skirta Chirurgijos klinikos vadovui Zigmantui Urniežiui.