Išjungti versiją neįgaliesiems
Versija neįgaliesiems
Kai širdis praneša, kad reikia specialisto pagalbos
2021 kovo 31 d.
Kai širdis praneša, kad reikia specialisto pagalbos

“Kartais atrodo, kad mano širdis su manim „susipyko“ – pradėjo plakti netolygiai, lyg užgulė krūtinę, nebegaliu paeiti, silpna. Pažįstama rekomendavo išgerti kalio, magnio ir, sakė, viskas praeis. Bet ar tikrai  to pakaks? Kas vyksta su mano širdimi?” – klausia kaunietė  Živilė M. Atsako LSMU Kauno ligoninės direktorė medicinai, gydytoja kardiologė prof. dr. Diana Žaliaduonytė:

–     Nustatyti diagnozę vien perskaičius laišką – neįmanoma. Norint įvertinti paciento būklę, jam būtina susitikti su gydytoju. Iš to, kas aprašyta, galima įtarti, kad Živilei galbūt yra sutrikęs širdies ritmas. Esant sinusiniam širdies ritmo sutrikimui pacientas jaučia neritmišką širdies plakimą, dažniausiai smarkų, gali atsirasti dusulys, pablogėti fizinio krūvio toleravimas, sutinti kojos. Tačiau nustatyti ritmo sutrikimą gali tik gydytojas – apžiūrėdamas pacientą, atlikdamas auskultaciją. O diagnozė nustatoma atlikus elektrokardiogramą. Ritmo sutrikimų gali būti labai įvairių.

Dauguma atvejų, atsiradus chaotiškai širdies veiklai, reikia ritmą atstatyti (t.y. grąžinti sinusinį ritmą). Tai atliekama arba vaistų, arba elektroimpulso terapijos pagalba. Jeigu ritmo sutrikimas nulemtas prieširdžių virpėjimo ar plazdėjimo ir jo trukmė iki 48 val., jis sureguliuojamas Priėmimo skubios pagalbos skyriuje, naudojant intraveninius vaistus ar taikant elektroimpulso terapiją.

Tačiau jei ritmo sutrikimas užsitęsęs daugiau nei  48 val., pacientas turi būti ruošiamas sinusinio ritmo atstatymui. Jam turi būti skiriami širdies ritmą retinantys bei kraują skystinantys vaistai. Pastarieji būtini, kad nesusidarytų trombai širdies ertmėse ir neįvyktų insultas. Šiuos vaistus reikės nepertraukiamai vartoti tol, kol bus atstatytas širdies ritmas, ir mažiausiai mėnesį po to.  

Apie tai, ar toks gydymas turės bus tęsiamas toliau, taip pat dėl tolesnio gydymo spręs gydantis kardiologas priklausomai nuo individualios paciento rizikos įvykti insultui.  

Pacientų dėmesiui!  

Jei jums pasireiškė požymiai, panašūs į širdies ritmo sutrikimą arba jį nustatė Jūsų šeimos gydytojas, – nedelskite. Jums būtina kardiologo konsultacija.

Ką reikia daryti: 

Jūsų šeimos gydytojas (arba jūs pats) skambina/te į LSMU Kauno ligoninės Konsultacijų polikliniką (Hipodromo g. 13) telefonu   (8 37) 342 170  ;  (8 37) 200 401 , NURODANT, kad norite registruotis į KARDIOLOGO KONSULTACIJĄ DĖL ŠIRDIES RITMO GRĄŽINIMO.

 • Atvykdamas kardiologo konsultacijai turėkite bendrąjį kraujo tyrimą (BKT), elektrolitų tyrimus (kalis), inkstų funkcijos rodiklius (kreatininas), krešumo rodiklius (TNS, SPA), skydliaukės hormonų tyrimą (TTH, FT4), širdies echoskopijos tyrimą (jei atlikta) ir kitus su liga susijusius dokumentus (pagal galimybes).

 • Konsultacijos metu Jums bus paskirtas laikas stacionariniam gydymui (1 parai) į  LSMU KL (Hipodromo g. 13) Kardiologijos skyrių. Jei esate persirgęs COVID-19 arba vakcinuotas dvejomis vakcinos dozėmis, turėkite antikūnų testą ar šeimos gydytojo patvirtinimą, kad esate persirgęs/skiepytas. Jei nesate sirgęs/vakcinuotas turėkite a) testo atsakymą; b) jei neturite testo rezultato, prieš stacionarizavimą į Kardiologijos skyrių COVID-19 testas bus atliekamas ligoninėje.  

 • Jeigu kyla klausimų ar norite pasitarti, galite skambinti tiesiai į LSMU Kauno ligoninės Kardiologijos skyrių (Hipodromo g. 13) tel.: (8 37) 37 5512, (8 37) 375 640 .

  G
  ydytojų dėmesiui!

  Atkreipiame dėmesį, kad pasikeitė registracijos planiniam sinusinio širdies ritmo atstatymui į LSMU Kauno ligoninės Kardiologijos skyrių (Hipodromo g. 13) tvarka.
           
 • Tais atvejais, kai pacientas dėl ritmo sutrikimo buvo ambulatoriškai konsultuotas kardiologo bet kurioje miesto ar rajono poliklinikoje, kitame pirminiame sveikatos priežiūros centre ar Kauno klinikose, pacientą į stacionarą registruoja šeimos gydytojas (ar kardiologas, ar pats pacientas) tel.: (8 37) 342 170, (8 37) 200 401 (Konsultacijų poliklinikos registratūra) bei NURODO, KAD REGISTRUOJA PACIENTĄ RITMO GRĄŽINIMUI PO KARDIOLOGO KONSULTACIJOS. Pacientas bus iškart įregistruotas į stacionarą.

 • Atvykstančiam pacientui prašome pridėti ne senesnius nei 7 dienų elektrolitų tyrimus (kalis), inkstų funkcijos rodiklius (kreatininas) ir 3–4 savaičių, tiriant kas 1 savaitę, krešumo rodiklius (TNS, SPA, jei vartoja varfariną), širdies echoskopijos tyrimą (jei atlikta).
    ·        
 • Tais atvejais, kai pacientas dėl ritmo sutrikimo buvo ambulatoriškai konsultuotas šeimos gydytojo bet kurioje miesto ar rajono poliklinikoje, pirminiame sveikatos priežiūros centre, pacientas bus registruojamas kardiologo konsultacijai (registruoja šeimos gydytojas ar pats pacientas) tel.: (8 37) 34 217, (8 37) 200 401 (Konsultacijų poliklinikos registratūra) bei NURODO, KAD REGISTRUOJA PACIENTĄ KARDIOLOGO KONSULTACIJAI DĖL ŠIRDIES RITMO GRĄŽINIMO. Pacientas bus įregistruotas į stacionarą po kardiologo konsultacijos esant indikacijoms.

 • Atvykstančiam konsultacijai pacientui prašome pridėti elektrolitų tyrimus (kalis), inkstų funkcijos rodiklius (kreatininas), skydliaukės hormonų tyrimą (TTH, FT4), širdies echoskopijos tyrimą (jei atlikta). Siunčiant ritmo atstatymui į stacionarą, prašome pridėti ne senesnius nei 7 dienų elektrolitų tyrimus (kalis), inkstų funkcijos rodiklius (kreatininas) ir 3–4 savaičių, tiriant kas 1 savaitę, krešumo rodiklius (TNS, SPA, jei vartoja varfariną), širdies echoskopijos tyrimą (jei atlikta).

 • Jei pacientas persirgęs COVID-19 arba skiepytas dvejomis vakcinos dozėmis, jis turi turėti antikūnų testą ar šeimos gydytojo patvirtinimą, kad yra persirgęs/skiepytas. Kitu atveju – pacientas turi turėti neigiamą ne senesnį nei dviejų dienų COVID-19 testo rezultatą arba testas bus atliekamas ligoninėje.        
E-Commerce Development, Web design, Caesar7 Ltd