Išjungti versiją neįgaliesiems
Versija neįgaliesiems
Judėjimo džiaugsmą grąžina daktaro Wolff‘o išradimas
2019 spalio 15 d.
Judėjimo džiaugsmą grąžina daktaro Wolff‘o išradimas

Sportuojantys, dirbantys fizinį darbą, valandomis palinkę  prie kompiuterio žmonės neretai pajunta skausmą juosmens srityje, petyje, kojoje,  judėjimo, laikysenos sutrikimų. Kas atsitiko? Atsakymas – Respublikinėje Kauno ligoninėje, Reabilitacijos klinikoje, ištestavus „Dr. Wolff“  įranga.  

Kasdienė statistika 

Net 80 proc. žmonių, kurie savarankiškai sportuoja treniruoklių salėje, pratimus atlieka neteisingai ir anksčiau ar vėliau sulaukia laikysenos sutrikimų, judėjimo problemų, skausmo.

Net 85 proc. žmonių, kurie dirba fizinį darbą apkraudami vieną raumenų grupę, sulaukia panašių ar dar rimtesnių pasekmių: nuo apsunkintų judesių iki lėtinių sąnarių ir kt. ligų.

Net 90 proc. „ofiso žmonių“, dirbančių sėdimą darbą, įgyja raumenų disbalansą, pasireiškiantį nusilpusia sėdmenų, tarpumenčio, pilvo raumenų funkcija ir per daug įtempta nugaros, pečių  juostos  dalimi.

Tokią statistiką skelbia sveikatos priežiūros specialistai.  Apie panašius atvejus žinome mes visi, dažnai ir patys esame tie atvejai. Sėdime palinkę prie kompiuterio, o ranka taip ir tiesiasi pamasažuoti geliančią nugarą. Liejame prakaitą treniruoklių salėje, bet vaikštome lyg sukaustyti, susilenkdami ar išsitiesdami dejuojame, skundžiamės skausmais tai šen, tai ten.

Sportuoju, bet negerėja 

„Sportuoju, stiprinu nugarą, bet juosmenį kaip skaudėjo taip skauda! Kiek man dart tą nugarą stiprinti?” – pykstame, nesulaukę norimų rezultatų.

Respublikinės Kauno ligoninės (RKL) Reabilitacijos klinikos kineziterapeutė Vilma Pačėsaitė tokių sportuotojų skaudančiom nugarom ar kitom kūno dalim, kurie eina persikreipę, negali pasilenkti,  nusiskundimų girdi daug. Kartais tirpsta ar maudžia kuri nors ar abi rankos, kartais skausmas keliauja į petį, sėdmenis, koją, juosmenį.

„Savarankiškai spręsdamas problemą žinių neturintis žmogus ją dažniausiai tik gilina. Jis nežino, kaip taisyklingai atlikti judesius, nesuvokia pratimo technikos, – pastebi kineziterapeutė. – Jis stiprina raumenis, kurie dažnai būna ir taip per daug ištreniruoti, neskirdamas dėmesio raumenims, kurie yra per silpni. Dažnai tai būna gilieji raumenys, ypatingą reikšmę turintys raumenys-stabilizatoriai. Eisena, laikysena, riboti judesiai, skausmai išduoda, kad žmogus  jau turi sveikatos bėdų.“

Ką tokiu atveju pataria RKL Reabilitacijos klinikos specialistė? „Patikimiausia – išsitirti RKL Reabilitacijos klinikoje esančia kompiuterine diagnostikos įranga „Dr. Wolff“, – teigia kineziterapeutė V.Pačėsaitė.

Per stiprūs ar per silpni?  

Kas yra kompiuterinė diagnostikos aparatūra „Dr. Wolff“? Tai Vokietijos mokslininkų sukurta sistema, kuri, pasitelkus raumenų grupių testavimo aparatą „Black-Check“, ištiria raumenų jėgą ir parodo raumenų grupių disbalansą: kurie raumenys per stiprūs, o kurie – per silpni.

„Dr. Wolff“ pateikia kompiuterinę išvadą, spalvotą grafiką, kuriame žmogaus raumenys pažymėti šviesoforo spalvomis: gerai išvystyti paženklinti žaliai, vidutiniškai – geltonai, silpni – raudonai.

Kompiuterinės diagnostikos aparatūrą „DR. Wolff“, be „Black-Check“ aparato, sudaro ir penki treniruokliai, į kuriuos įmontuotas jutiklis, leidžiantis įvertinti kiekvieną judesį – ar pratimas atliekamas taisyklingai, ar nėra žalingas, ko trūksta, kad jis duotų maksimalią naudą. Tai leidžia kineziterapeutui sudaryti individualią treniruočių programą, kuri užtikrins, kad mankštinsimės sveikai, treniruosime būtent tuos raumenis, kuriuos reikia, nepakenksime sau ir sulauksime teigiamo poveikio. 

Tiksliai ir išsamiai

„Išsitestuoti  „Dr. Wolff“  kompiuterinės diagnostikos įranga verta ir sportuojantiesiems, ir dirbantiems fizinį bei sėdimą darbą – kiekvienam, kuris įvairiose kūno vietose jaučia nemalonius pojūčius, skausmus, patiria judėjimo, laikysenos sutrikimų“, – sako RKL Reabilitacijos klinikos kineziterapeutė V.Pačėsaitė.

Specialistė ypač ragina tuos, kuriems „nepadeda nei sportas, nei mankštos“. Kodėl nepadeda, tiksliai ir detaliai atsakys „Dr.Wolff“ kompiuterinės diagnostikos įranga.

Valandos trukmės testo kaina 20 eurų. Kreipkitės į Respublikinės Kauno ligoninės  (Aukštieji Šančiai, Hipodromo g. 13) Reabilitacijos klinikos Ambulatorinės reabilitacijos skyrių tel. 8 (37) 342487. Arba nuo 9 iki 15 val. tel. 8 686 53403 (kineziterapeutė Vilma).           

 

  

E-Commerce Development, Web design, Caesar7 Ltd