Japoniškų būgnų terapiniai garsai "Žibutės" pacientams
2018 kovo 9 d.
Japoniškų būgnų terapiniai garsai "Žibutės" pacientams

Besitęsianti draugystė su Japonų ambasada ir jos atstove Haruka Seto vėl atnešė naujų kultūrinių pažinčių į RKL Vaikų ligų klinikos Vaikų reabilitacijos skyriaus "Žibutės" sektorių. Harukos iniciatyva šį kartą čia besigydantiems vaikams grupė iš Japonijos DAIGEN-GUMI padovanojo japoniškų būgnų vibracijų terapiją.

Grojimas šiais tradiciniais japonų būgnais reikalauja ne tik ritmo pajautimo, bet ir nemažai fizinių jėgų. Todėl, kaip teigia Motoichi YUZAWA, grupės įkūrėjas ir vadovas, "Grojimas būgnais ir jų skleidžiami garsai skirti ir kūnui, ir sielai".

Japoniškų būgnų grupė DAIGEN-GUMI susikūrė 2000 metais, siekdama skleisti japoniškus ritmus viso pasaulio klausytojams. Šiandien DAIGEN-GUMI grupė keliauja po pasaulį pristatydama japoniškas tradicijas. Grupė dažnai pasirodo televizijos ekranuose, teatruose bei gyvo garso koncertuose.

Grupės įkūrėjas Motoichi YUZAWA nuo šešerių metų būgnų muzikos paslapčių mokėsi iš savo tėvo, japoniškų dainų akomponuotojo, Tokijo tradicinių japoniškų būgnų kultūros saugojimo asociacijos įkūrėjo. Meistras Yuzawa ne tik koncertuoja pasaulinėse koncertų salėse, bet kuria muziką būgnams, moko jaunąją muzikantų kartą. Šiame koncerte jis kartu su grupės nariais – Ayako ITO, Koudai KOIKE, Miku KUDO uždegė vaikus nauja energija.

Pažiūrėkite: