Išjungti versiją neįgaliesiems
Versija neįgaliesiems
Išvengti burnos uždegimo padės profesionali burnos higiena
2016 gruodžio 9 d.
Išvengti burnos uždegimo padės profesionali burnos higiena

Respublikinėje Kauno ligoninėje jau galite užsiregistruoti profesionaliai burnos higienos procedūrai.

Kodėl neužtenka dantų šepetėlio?
Prasta burnos ertmės būklė daro nemažą įtaką gerai žmogaus savijautai ir sveikatai. Ne visada pavyksta tinkamai išsivalyti dantis, ypač sunkiai prieinamose vietose. Susikaupę maisto likučiai ant dantų paviršių tampa lipniu apnašų sluoksniu, kuris ilgainiui sukietėja. Taip susidaro dantų akmenys, kurie trukdo natūraliai valytis burnai, sulaiko bakterijas, taip sudaromos sąlygos nuolatiniam uždegimui. Nepašalinus priežasčių, uždegimas progresuoja, pažeisdamas dantenų kišenes, tirpsta kaulas, dantys tampa paslankūs ir vėliau žmogus juos net gali prarasti.

Geriausias būdas užkirsti kelią šioms dantų ir dantenų ligoms yra profesionali burnos higiena, o po to – kasdieninė burnos ertmės priežiūra. Profesionalios burnos higienos tikslas – pašalinti minkštas ir kietas dantų apnašas, gerinti dantenų būklę, stabdyti periodonto ligų atsiradimą, mažinti dantų jautrumą bei gaivinti burnos ertmę.

Kas atlieka šią procedūrą?
Profesionalią burnos higieną atlieka specialiai apmokytas specialistas – burnos higienistas. Jo užduotis yra rūpintis dantenų ir aplinkinių audinių sveikumu, mokyti pacientus taisyklingai prižiūrėti dantis ir dantenas.

Ko tikėtis?
Profesionali burnos higiena – tai procedūra, kurios metu yra pašalinamos lipnios, minkštos dantų apnašos, susidarę kieti akmenys, paviršinės išorinės dėmės bei poliruojami dantų ir plombų paviršiai.

Kaip dažnai reikia apsilankyti pas burnos higienistą?
Profesionalią burnos higieną (dantų akmenų ir apnašų valymą) rekomenduojama atlikti du kartus per metus. Jei akmenys linkę kauptis, daug rūkoma, yra periodonto ligos, tokiais atvejais profesionalią burnos higieną rekomenduojama atlikti kas 4 mėnesius.

Atlikus burnos higienos procedūrą išnyksta dantenų uždegimas, dingsta nemalonus burnos kvapas, dantys tampa švarūs, lygūs bei atgauna natūralią spalvą. Tinkamai, kantriai ir atidžiai prižiūrint dantis, jie išliks sveiki ir gražūs labai ilgą laiką.

Naudojami įrankiai ir medžiagos:
Sodapūtė AIR-FLOW – ypač efektyvus būdas nuvalyti nikotino, kavos, arbatos ir kitokias apnašas net sunkiai prieinamose vietose, tai vienas naujausių dantų pigmentinių apnašų šalinimo būdų.

Burnos higienai naudojama aukščiausios kokybės medžiaga KAVO PROPHYPEARLS. Šių miltelių detalės yra apvalios ir švelnios, todėl dantų apnašos nuvalomos nepažeidžiant danties paviršių ir minkštųjų burnos audinių.

Profesionalios burnos higienos paslaugos:

  • Burnos ertmės higienos įvertinimas;
  • Profilaktinė dantų apžiūra;
  • Ultragarsiniu skaleriu bei specialiais instrumentais nuvalomos kietos ir minkštosios apnašos, esančios virš dantenų ir po jomis;
  • Pašalinus dantų akmenis, su sodapūte AIR-FLOW nuo dantų nupučiamos apnašos, susidariusios nuo tabako, kavos, juodos arbatos;
  • Visų dantų poliravimas profilaktine pasta;
  • Individualios burnos ertmės higienos apmokymas;
  • Parenkamos individualios burnos higienos priemonės (dantų pasta, dantų šepetėlis ir pan.)

Konsultacijų poliklinikos registratūra
Hipodromo g. 13, LT 45130 Kaunas
Tel. (8 37) 342 170 ; (8 37) 200 401
El. paštas poliklinika@kaunoligonine.lt

E-Commerce Development, Web design, Caesar7 Ltd