Išspręsta keletą dešimtmečių ligoninę ir mokyklą kamavusi problema
2015 rugsėjo 18 d.
Išspręsta keletą dešimtmečių ligoninę ir mokyklą kamavusi problema

Netvarkingos įvažos, duobėti kiemai prisiminimais tampa ne tik prie Kauno daugiabučių namų, bet ir prie gydymo bei švietimo įstaigų.

Ne vienerius metus  į Respublikinės Kauno ligoninės Vaikų reabilitacijos skyriaus V. Tumėnienės vardo sektorių gydytis ir Kauno Vandos Tumėnienės ugdymo centrą mokytis atvykę vaikai žaisdavo ne itin gražiame kieme – suskeldėjęs, gabalais išvirtęs asfaltas, visur duobės, iš po sušokusio asfalto per lietų besiveržiantis smėlis ir purvas...

„Šiame sektoriuje  daugiausia gydomi įvairias traumas patyrę ar  po kaulų, stuburo operacijų atsigaunantys vaikai. Duobėtas ir grubus, prieš daugybę metų lietas asfaltas dažnai sukeldavo nemažai problemų norint vaiką nuvežti į procedūras. Vežimėlių ratukai strigdavo, ramentai krypdavo nuo nelygumų. Tai sukeldavo vaikams ir nepatogumų, ir net skausmo,“ - teigė Respublikinės Kauno ligoninės generalinis direktorius doc. dr. Linas Vitkus.

Ligoninės generalinis direktorius Linas Vitkus ir Kauno Vandos Tumėnienės ugdymo centro direktorė Violeta Miloševičienė džiaugėsi, jog visą savaitę trukę paruošiamieji kiemo asfaltavimo darbai trečiadienį pasiekė finišo tiesiąją. Kiemas ne tik sutvarkytas, bet ir pritaikytas vaikams su negalia.

„Šias metais į Mokslo ir žinių šventę atvykęs miesto meras Visvaldas Matijošaitis labai greitai ir jautriai suprato šios problemos rimtumą. Jo rūpesčiu netoliese dirbusios kelių remonto brigados darbo planai buvo pakoreguoti ir štai šiandien mes jau džiaugiamės naujais keliais ligoninės ir mokyklos teritorijoje. Net ir 20 metų dirbantys medikai ir mokytojai neprisimena tokios puikios kiemo dangos, tokių gerų sąlygų mūsų ligoniukams”, - pasakoja Kauno Vandos Tumėnienės ugdymo centro direktorė Violeta Miloševičienė.