Išjungti versiją neįgaliesiems
Versija neįgaliesiems
Į socialinį gyvenimą grįžti lengviau po psichosocialinės reabilitacijos
2016 rugsėjo 13 d.
Į socialinį gyvenimą grįžti lengviau po psichosocialinės reabilitacijos

Nuo 2016 rugsėjo 1 dienos Respublikinės Kauno ligoninės Psichiatrijos klinikos Marių sektoriuje pradėtos teikti stacionarinės psichosocialinės reabilitacijos paslaugos.

Kas tai yra ir kam reikalinga psichosocialinė reabilitacija?

Žmonėms, turintiems psichikos bei elgesio sutrikimų, neretai ypač sunku prisitaikyti prie aplinkos ir žmonių bendruomenėje, o gyvuoti savarankiškai – ypač sudėtingas iššūkis. Būtent psichosocialinė reabilitacija ir užtikrina šių problemų sprendimą – savarankiškumas grįžtant į kasdienį gyvenimą, tampa lengviau pasiekiamas.

Kaip tai vyksta ir kas gali šiomis paslaugomis pasinaudoti?

Jei ir po aktyvaus gydymo psichiatrijos stacionare, žmogui vis dar sudėtinga bendrauti su kitais žmonėmis ir prisitaikyti gyvenimiškose situacijose, jam gali pagelbėti psichosocialinė reabilitacija. Ši paslauga pacientams teikiama nemokamai, iš Teritorinės ligonių kasos gavus patvirtinimą dėl paslaugos kompensavimo.

Kiekvienam pacientui – asmeninis dėmesys

Pacientas su gydytojo pagalba suformuoja reabilitacijos tikslą (pvz. padėti susigrąžinti prarastus namų ruošos įgūdžius, bendravimo įgūdžius), o kaip šį tikslą pasiekti, rūpinasi kiekvienam individualiai paskirtas vadybininkas: kontroliuoja visą procesą, parenka tik tam pacientui reikalingas priemones.

Psichosocialinės reabilitacijos metu pacientai su specialistų pagalba ne tik ugdo bendravimo, socialinius, psichologinius įgūdžius, bet skiriamas dėmesys ir kasdienėms užduotims: mokomasi gaminti maistą, susipažįstama ir gilinamasi į sveikos gyvensenos principus.

Žmonėms ypač svarbu rasti būdų, kaip prisitaikyti kintančioje aplinkoje ir sėkmingai sugrįžti į savo gyvenimą: nesvarbu ar tai būtų namų, ar mokymosi, ar socialinė, ar darbo aplinka.

Naujai atidarytas 12 lovų stacionarinės psichosocialinės reabilitacijos skyrius Respublikinėje Kauno ligoninės Psichiatrijos klinikoje tai užtikrina kiekvienam, kuriam prireikia tokio pobūdžio pagalbos.


E-Commerce Development, Web design, Caesar7 Ltd