Išjungti versiją neįgaliesiems
Versija neįgaliesiems
Į pagalbą pacientams ir jų artimiesiems – vaizdo skambučiai
2021 sausio 23 d.
Į pagalbą pacientams ir jų artimiesiems – vaizdo skambučiai

"Kauno medikai rado būdą pasimatyti pacientams ir jų giminaičiams: pamačiusi anūką močiutė nustojo dusti, ėmė kalbėti nesustodama", – apie LSMU Kauno ligoninės Geriatrijos skyriuje suteiktą galimybę pacientams ir jų artimiesiems bendrauti vaizdo skambučių pagalba  rašo "Lietuvos rytas".  Tokia galimybė pacientams suteikiama ir LSMU  Kauno ligoninės Slaugos klinikoje. 

"LSMU Kauno ligoninės Geriatrijos skyriuje šiuo metu gydomi vyresnio amžiaus pacientai, sergantys keliomis lėtinėmis ir/ar ūminėmis ligomis ir kuriems patvirtinta COVID-19. Šių pacientų dėl karantino negali lankyti artimieji, nebent paskambinti telefonu, bet kartais dėl pacientų būklės ir šis bendravimas yra apsunkintas.

Gydymo įstaiga savo „facebook" paskyroje pranešė radusi nesunkų ir išmanų sprendimą. Galvodami, kaip suteikti galimybę senoliams pamatyti išsiilgtus artimuosius, nusprendėme organizuoti vaizdo skambučius. Daiktų nuomos platforma dalinuosi.lt, skatinanti dalijimąsi įvairia įranga bei daiktais, šiam tikslui sutiko nemokamai paskolinti planšetes. Savo, mūsų pacientų ir jų artimųjų vardu tariame nuoširdų AČIŪ!

Medicinos psichologė Palmira Kazlauskienė per programėles Messenger, Viber susiskambina su ligonių artimaisiais ir planšetės pagalba suteikia galimybę artimiesiems ne tik pasikalbėti, bet ir pamatyti vieniems kitus. Šia galimybe pasinaudojo jau keletas pacientų, kurie galėjo virtualiai pasimatyti su sūnumis, dukromis, anūkais“, – pranešė ligoninė.

Jau įvyko ir pirmieji džiugūs susitikimai.

„Šią savaitę dukra, gyvenanti Vokietijoje ir 3 mėnesius nemačiusi tėvelio, galėjo pasikalbėti su juo ir pamatyti jį. Jie ne tik pasikalbėjo, bet galėjo įvertinti vienas kito pasikeitimus. Štai dukra pastebėjo, kad tėvelis sublogęs, teiravosi, kodėl mažai valgo“, – pasakoja med. psichologė P. Kazlauskienė.

„Kito vaizdo skambučio metu močiutė, kuri sakėsi dūstanti ir negalinti kalbėti, pamačiusi sūnų tiek pradėjo pasakoti ir kalbėti, kad jam beliko tik klausytis ir šypsotis, nes įsiterpti nelabai buvo kur“, – džiaugėsi vaizdo skambučio „stebuklais“ skyriuje savanoriaujančios Vitalija Dargužaitė ir Greta Andrejevaitė.

„Telefoninės konsultacijos su pacientus gydančiais gydytojais suteikia daug medicininės informacijos apie ligą, jos eigą, poveikį pacientui. Tačiau vaizdo skambučiai, kai gali pamatyti savo mamą ar tėvelį, suteikia daug daugiau emocinės informacijos ir vilties. Tai niekada neatstos gyvo bendravimo, tačiau karantino laikotarpiu, kuomet net ir sveikų artimųjų lankyti nerekomenduojama, toks virtualiai gyvas bendravimas padeda pajusti artumą su šeima, sumažina vienatvės ir vienišumo jausmą, nereikalingumo pojūtį“, – vaizdo skambučių naudą vardijo P. Kazlauskienė.

„Dažnai vaizdo skambutis būna vienintelis būdas pamatyti artimuosius, o kartais – ir paskutinis...

Susisiekti su Geriatrijos skyriuje gydomais artimaisiais galima paskambinus į skyrių ir užsiregistravus. Paslauga nemokama. Šiuo metu pokalbiai video formatu taip pat vykdomi mūsų Slaugos klinikos padaliniuose, kurių darbuotojų įspūdžiais netrukus irgi pasidalinsime“, – daugiau džiugių emocijų prižadėjo LSMU Kauno ligoninė." 

lrytas.lt 

https://www.lrytas.lt/sveikata/medicinos-zinios/2021/01/22/news/kauno-medikai-rado-buda-pasimatyti-pacientams-ir-ju-giminaiciams-pamaciusi-anuka-mociute-nustojo-dusti-eme-kalbeti-nesusto-18000424/

E-Commerce Development, Web design, Caesar7 Ltd