Gyvenimui grąžinta pacientė: „Padėką sunku išsakyti žodžiais“
2021 balandžio 1 d.
Gyvenimui grąžinta pacientė: „Padėką sunku išsakyti žodžiais“

Vida Adomavičienė, Kauno Miko Petrausko muzikos mokyklos fleitos mokytoja, LSMU Kauno ligoninės registratūroje stovėjo su gėlių puokšte.

„Noriu padėkoti visam Reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriaus personalui, ypač – vedėjai Liucijai Jodžiūnienei už išgelbėtą mano gyvybę. Didelis ačiū Infekcinių ligų skyriaus vedėjai Estelai Tamašauskienei, gydytojai infektologei Živilei Raslavičienei, vidaus ligų gydytojai Giedrei Čekanavičienei. Dėkoju Terapijos klinikos vadovei, gydytojai pulmonologei Rūtai Nutautienei, pas kurią dar ilgai lankysiuosi“, – kalbėjo V.Adomavičienė.

Savo 44-ojo gimtadienio muzikos pedagogė neužmirš visą gyvenimą. Dviejų vaikų mama, susirgusi COVID-19, po nesėkmingo gydymosi namie su abipuse plaučių pneumonija bei kvėpavimo funkcijos nepakankamumu buvo atvežta į LSMU Kauno ligoninės Infekcinių ligų skyrių.

Būklei sparčiai blogėjant, ji perkelta į COVID-19 pacientams skirtą Reanimacijos ir intensyvios terapijos skyrių (RITS) Hipodromo g. Šis RITS padalinys čia veikė per pandemijos piką. Atvežta Vida spėjo ištarti: „Atvykau švęsti gimtadienio... Gelbėkite mane, aš negaliu mirti, mano vaikai dar maži“. Tuo jos gimimo dienos prisiminimai baigiasi.

V.Adomavičienei buvo skirta didelės tėkmės deguonies terapija. „Iš pradžių kvėpuoti sekėsi sunkiai, – prisimena ji. – Bet greitai supratau, kad tiesiog reikia klausyti personalo nurodymų ir nepasiduoti, kovoti už gyvenimą.“

Vida nė akimirkos neleido sau jaustis nugalėtai. „Buvo labai stiprus nusiteikimas  išsikapstyti. Dėl savęs ir dėl artimųjų – vaikų, vyro, mamos. Mano sūnus paauglys, dukrelė – pirmokė. Privalėjau išgyventi“, – pasakoja moteris.

„Pacientės būklė buvo sunki“, – nedaugžodžiauja RITS vedėja Liucija Jodžiūnienė, kuri ir asmeniškai pati kaip gydytoja anesteziologė reanimatologė, ir sutelkusi personalą kovojo dėl V.Adomavičienės gyvybės.

Šiame skyriuje Vida praleido 7 paras, o jai atrodo – visą amžinybę. „Neturiu žodžių, kuriais galėčiau padėkoti nepaprastai kvalifikuotam ir rūpestingam personalui“, – kalba ji.

Moteris prisimena, kaip slaugytoja jai, pasiguodusiai, kad taip lauktos žiemos nepavyks pamatyti, atnešė saują sniego. Kaip parūpino ausų kamštelius, kad leistų miegoti aparatų garsai. Bet visų svarbiausia – RITS komandai pavyko ją grąžinti į gyvenimą.

V.Adomavičienė buvo perkelta  atgal į Infekcinių ligų skyrių Šilainiuose, čia jos būklė gerėjo. „Jau rengėmės išleisti pacientę namo, bet netikėtai ji vėl ėmė karščiuoti“, – prisimena Infekcinių ligų skyriaus vedėja gydytoja Estela Tamašauskienė.  V.Adomavičienei virusinė pneumonija komplikavosi į bakterinę, plautyje susiformavo abscesas. Iš viso LSMU Kauno ligoninėje V.Adomavičienė praleido 49 dienas.

Šiuo metu ji tęsia ambulatorinį reabilitacinį gydymą LSMU Kauno klinikose, o LSMU Kauno ligoninės Terapijos klinikoje lanko pulmonologo, kardiologo konsultacijas.

“Kai pacientė atvyko į Konsultacinę polikliniką mano konsultacijai dėl tolimesnės priežiūros po persirgtos COVID-19 infekcijos, sužinojau, kad tai ta pati moteris, dėl kurios gyvybės kovojo RITS  ir Infekcinių ligų skyriaus kolegos. Šios pacientės ligos istorija tikrai sudėtinga – išlikęs dusulys, nuovargis, radiologiniuose tyrimuose stebimi gana ryškūs pakitimai plaučiuose. Sunku prognozuoti, ar pakitimai regresuos pilnai, tačiau  pacientei sėkmingai taikoma reabilitacija ir ji yra sveikimo stadijoje.  Šiuo metu atliekami visi reikiami tyrimai ir pacientė bus stebima pulmonologų ambulatoriškai”, – sakė Terapijos klinikos vadovė, gydytoja pulmonologė Rūta Nutautienė.